VİMED Başkan ve Yönetimini Seçti

Van İnternet Medyası Derneği (VİMED), yeni başkan ve yönetimini seçti. Tek liste halinde yapılan seçim sonunda yeni başkan Bekir Güneş oldu.
VAN 7.06.2014 23:15:54 0

Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen 1. VİMED Yönetim Kurulu Toplantısı, derneğin kurucusu Necdet Tam'ın açılış konuşması ile başladı. Van'da, internet medyasının hiçe sayılması nedeniyle VİMED'in kurulduğuna dikkat çeken Tam, "4 ayda ilde hizmet veren internet medyasının yüzde 80’ini tek çatı altında topladık. İlk başladığımızda 20 üyemiz vardı, şimdi ise yaklaşık 40 üyemiz var. Seçilen başkanın görüşü, düşüncesi, fikri ne olursa olsun bizi ilgilendirmiyor. Kombineli bir yönetimi esas almışız" dedi.
Tek amaçlarının Van internet medyasını bir araya getirmek olduğunu belirten VİMED Başkan Adayı Bekir Güneş, "Amacımız, kolektif bir şekilde çalışmaları sağlamaktır. Ayrıca alacağımız proje ve reklamları da VİMED üyeleri arasında eşit şekilde paylaşacağız" ifadelerini kullandı.
Van’daki gazetecilerin birlik olmadıklarını dile getiren VİMED üyesi Ziya Türk ise, “Van’da, gazeteciyim diyen veya gazeteci kimliğini üzerinde taşıyan yaklaşık 150-200 kişi var ancak birlik yok. Van'da ne yazık ki medyayı sadece bir aktarma organı olarak görüyorlar" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde Bekir Güneş VİMED Başkanlığına seçildi.