Vanspor, lige galibiyetle başladı

2021-2022 futbol sezonunda 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Vanspor, ligin ilk maçında evinde konuk ettiği Adıyaman 1954 Spor’u 2-1 mağlup ederek, lige galibiyetle başladı.
SPOR 5.09.2021 17:37:22 0

İki takımında temkinli bir oyun ortaya koyduğu maçta, Vanspor, Kabilay ve Emrah Tacir’in ayağından bulduğu golle rakibini 2-1 mağlup etti ve ilk 3 puanının aldı. Adıyaman’ın tek golü ise Eren’den geldi.

2. Futbol Ligi Kırmızı Grupta mücadele eden Vanspor, evinde konuk ettiği Adıyaman 1954 Spor’u devirerek, 3 puanın sahibi oldu.

Vanspor Saffet İşler teknik sorumluluğunda Aydın Bağ, İlyas Ekiz, Berat Çetinkaya, Mete Yıldız, Barış Gök, Selim Kayacı, Oktay Aydin, Emrah Tacir, Sedat Komi, Güney Tutcuoğlu ve Kubilay Akyüz ilk onbiri ile sahaya çıktı.

Adıyaman 1954 Spor ise, İbrahim Tolgay Kerimoğlu teknik sorumluluğunda Fatih Demirbilek, Emin Altunay, Eren Tokat, Seydi Kayasoy, Osman Torun, Ahmet Kaan Ergün, Hakan Olkan, Oğuzhan Öztürk, Umut Aydın, Cengizhan Akgün ve Fatih Üge ilk onbiri ile sahaya çıktı.

Van Atatürk Şehir Stadyumu’nda saat 15.30’da başlayan karşılaşmayı Can Cengiz, Mücahit Değermenci, Samet Ozkul ve Sezer Yalçın hakem dörtlüsü yönetti.

İlk yarı 0-0 beraberlikle sona erdi.

Maçta ikinci yarı oynanıyor.

62. dakikada gelişen atakta Vanspor 1-0 öne geçti. Sedat'ın ortasında savunma topu çizgiden çıkardı, devam eden atakta Selim'in vuruşunda, Kubilay topa dokunarak ağları havalandırdı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Dört dakika sonra Adıyaman 1954 eşitliği sağladı. Karambolde kalan topu Eren Tokat tamamladı:1-1

89. dakikada Van temsilcisi Emrah Tacir takımını öne geçiren golü attı: 2-1.

Maçta başka gol ve önemli atak olmayınca, Vanspor maçı 2-1 galip tamamladı.