VANLI İŞ İNSANI 46 İLİN GENEL BAŞKANI OLDU…!

VANLI İŞ İNSANI 46 İLİN GENEL BAŞKANI OLDU…!

VAN 1.09.2023 23:03:00 0
VANLI İŞ İNSANI 46 İLİN GENEL BAŞKANI OLDU…!
Tarih: 01.09.2023 23:08 Güncelleme: 02.09.2023 11:59

Dernekler toplumların kültürel anlamda kaynaşmaları ve birbirlerini iyi anlayan toplumların oluşmasında önemli etkendir…

Dünyanın gözü kulağı olan İstanbul’da 46 ilin derneği bir araya gelerek bir ilki gerçekleştirdi.

Türkiye devletinin ve yaşayanlarının değerlerini ön plana alan birlik beraberlik acısından örnek olmayı amaçlayan, Pendik dernekler federasyonu kuruldu.

46 ilin dernek başkanları bir araya gelerek ülkemize ve geleceğimize hizmet edecek birlik ve beraberliğimizi arttıracak en önemlisi kaynaşmamıza vesile olacak böylesi bir oluşumu gerçekleştirdiklerini ifade ettiler… 

46 ilin temsilcilerinin bir araya gelerek kurduğu Pendik dernekler federasyonunun genel başkanlığına Vanlı iş insanı Murat Çevik seçildi.

19 07 2023 tarihinde Pendik Mehmet Akif Ersoy kültür Merkezinde yapılan kongrede Vanlı iş insanı Murat Çevik Pendik'te bünyesinde 46 derneği barındıran Pendik dernekler federasyonu genel başkanı oldu.

Başkan Çevik yaptığı açıklamada göreve gelir gelmez önce 15 Temmuz kutlama programını yaptık ikinci programı ise 30 Ağustos zafer bayramını Pendik millet bahçesinde binlerce katılımcı halkımız ile görkemli bir etkinlik düzenledik dedi.

Başkan Murat Çevik ülkemizin her zamankinden daha çok birliğe ihtiyacı var.

Bizlerde 46 ilimizin duyarlı ve fedakar insanları ile bir araya gelerek önemli birliktelik kurduk.

Değerli başkanlar beni göreve layık gördüler. Bu zarif davranışları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

46 ilimizin bir araya gelmesi örnek bir davranış olduğu kadar ülkemiz ve insanımız içinde ileride çok faydalı çalışmalara imza atacağız dedi.

Önümüzdeki süreçte yapacağımız ortak çalışmalarla Van'ımızın 46 ilimizde tanıtılması için çeşitli etkinliklerimiz olacaktır diyen Başkan Çevik yeni oluşumumuzun ülkemize ve milletimize hayırlı ve faydalı olmasını diliyorum dedi…