“Van'daki STK'ların görüşü alınacak”

AK Parti Van İl Başkanlığınca yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran 2015 seçimleri için Van'daki STK'ların görüşlerinin alınacağı bildirildi.
VAN 20.03.2015 19:11:05 0
           AK Parti Van il başkanı Av. Zahir Soğanda, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında 23 Mart Pazartesi günü ilde ki Sivil Toplum Kuruluşları'nın AK Parti Van Milletvekili adaylığı için oy kullanım işleminin gerçekleştirileceğini belirtti.

             AK Parti Van İl başkanı Av. Zahir Soğanda yayımladığı basın metninde, "7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları devam etmekte, bu çerçevede teşkilat temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup, ara komisyon çalışmaları sürmektedir" ifadelerini kullandı.

            Soğanda, "Partimiz merkez yürütme kurulu tarafından, aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahi edilmesi konusunda prensip kararı alınmıştır. Bu kararın icrası çerçevesinde; İlimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK'ların ve bu kuruluşlarda görev yapan yönetim kurullarının (sadece başkan ve yönetim kurulu) partimizde hangi isimleri Milletvekili olarak görmek istediklerine dair görüşleri alınacaktır. STK'lara yönelik bu temayül yoklamamız AK Parti Van İl Başkanlığı binamız toplantı salonunda 23 Mart Pazartesi günü yapılacaktır. Oylama işlemi saat 09.00 da başlatılıp, saat 17.00'de sona erecektir. Ulaşamadığımız, görüşlerini bildirmek isteyen STK'ların AK Parti Van il Seçim İşleri Başkanlığına bilgi vermeleri gerekmektedir. İlimiz bölgemiz ve Ülkemiz için son derece önemli olan 7 Haziran Genel seçimleri için yapılan bu çalışmaya dernek, vakıf, meslek kuruluşları ve STK'ların gerekli önemi vermelerini rica ediyorum. Kurulduğu günden itibaren halkın fikirlerine önem veren partimiz, yapmış olduğu bu çalışmayla da ilimizde bulunan STK'ların görüşlerine ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermiştir" dedi.