Van'da Gitar Kursuna Büyük İlgi

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen gitar kursu büyük ilgi görüyor.
VAN 3.04.2013 12:46:44 0

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen gitar kursu büyük ilgi görüyor.

Gençlik Merkezi'nin, gençleri kötü alışkanlıklarından uzaklaştırmak için düzenlemiş olduğu kurslardan biri olan gitar kursu tüm hızıyla devam ediyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gençlik Merkezi Müdürü Cevdet Aslan, gitar kursunun ilgi gördüğünü belirterek, "Çocuklara özel ders niteliğinde eğitim programlarımız devam etmektedir. Çocuklar konusunda uzman eğitmenlerimiz farklı yaş gruplarına özel eğitim programları uygulamaktadır. Çocukların gelişimi için müziğin ne kadar faydalı olduğu çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır. Müzik eğitiminin çocuklar üstündeki başlıca etkileri Çocukların sosyalleşmesi ve özgüvenlerinin artması, el göz koordinasyonunun gelişmesi ve ince motor faaliyetlerinde belirgin artış gözlenmesi, zeka gelişimi üzerinde belirgin artış ve okul başarısını olumlu yönde etkilemesidir. Çocuklar için uygun olan kurslarımızdan birisi de gitar kurslarımızdır. Elektro bas ve akustik gitar dersleri için 12 yaş grubu gençlerimize daha uygun geliyor. Anne babaların, çocuğun ilgi duymadığı bir çalgı aleti öğrenmesi için zorlamaları yanlış bir tutumdur. Onun için velilerimizin kursumuzu ziyaret etmeden karar vermemesini tavsiye ediyoruz" dedi. - Van