Van’da çığ felaketi! Bakan Soylu acı haberi verdi: 8 şehit

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'da iki kez yaşanan çığ felaketinde 8 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
ASAYİŞ 5.02.2020 14:49:37 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çığ faciasının yaşandığı Van'daki çalışmalar ve kurtarma operasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A Haber canlı yayınına bağlanan Soylu, iki kez yaşanan çığ faciasında şu ana kadar 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, "Maalesef 8 vatandaşımız şehit oldu. 10-15 kadar vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz." dedi.

Şehit sayısı yükseldi

Bakan Soylu "30-35 kişiyi çıkardık. Arama kurtarma timi ve vatandaşlarımızdan hayatını kaybeden, şehit olanların sayısı da 8 olarak maalesef söylüyoruz. Şu anda da 10-15 kadar kardeşimizi kurtarmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

İlk çığda 5 kişi yaşamını yitirmişti

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde üzerine çığ düşen minibüste olduğu değerlendirilen 2 kişinin bulunması için arama kurtarma çalışmaları yeniden başlatıldı. Yaralıların tedavisi sürerken çığ düşmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Dün akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüsten 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen 2 kişiyi arama kurtarma çalışmalarına ise gece saatlerinde ara verilmişti.