Van Valiliği'nden kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı

Van Valiliği'nden kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı

VAN 20.11.2023 16:13:00 0
Van Valiliği
Tarih: 20.11.2023 16:16

Van Valiliği yaptığı açıklama ile kuvvetli karyağışı nedeniyle ulaşımda meydana gelebilecek aksaklıklar ile buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıda bulundu.

Van Valiliği "İl genelinde beklenen kuvvetli kar yağışına bağlı olarak ulaşımda aksamalar; yüksek kesimlerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar savrulması, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda bir uyarı yayımladı. 

Van Valiliğinden yayımlanan uyarıda şu ifadelere yer verildi; 

“Van ve Çevrelerine İlişkin Meteorolojik Değerlendirme Van il genelinde devam eden yağışların, bugün (Pazartesi) akşam saatleri itibariyle sıcaklıkların düşmesiyle birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Gece saatleri itibariyle Van il merkezi dahil bölgemiz genelinde zaman zaman kuvvetli olmak üzere kar yağışı beklenmektedir.  Yağışlı sistemin yarın (Salı) akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceği tahmin edilmektedir. Kar yağışının Van il merkezinde miktar bırakması, yüksek kesimlerde ise karayolu ulaşımını aksatacak şekilde etkili olması beklenmektedir. İl genelinde beklenen kuvvetli kar yağışına bağlı olarak ulaşımda aksamalar; yüksek kesimlerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar savrulması, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur”


 Haber Kaynak : Van Postası Gazetesi