VAN RAHMET ELİ’NDEN 244 AİLEYE YARDIM

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ekim ayı içerisinde 244 aileye 17 bin lira değerinde yardım ulaştırdığını açıkladı.
VAN 9.11.2016 14:28:06 0
 

Van’da yaptığı yardımlarla tanınan Umut Kervanı Platformu Üyesi Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, Ekim ayı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Konuyla ilgili olarak basına bilgi veren Dernek Başkanı Sabri yıldırım, Ekim ayında 244 aileye yaklaşık 17 bin lira değerinde yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Birinci derecede mağdur olan ailelere her zaman öncelik tanıdıklarını belirten Yıldırım, “Ekim ayı içerisinde muhtaç 244 ailemize, temel gıda malzemelerinin içinde bulunduğu gıda paketlerimizi ulaştırdık. Rahmet Eli Gıda Bankası olarak, burada her zaman birinci dereceden yardıma muhtaç ailelere öncelik tanıyoruz.” dedi.

Yıldırım, şöyle konuştu: “Her ay olduğu gibi bu ayda daha önceden tespit ettiğimiz ailelere gıda, nakdi ve temizlik ürünleri yardımında bulunduk. Bu ay içerisinde 207 aileye 11 bin 280 TL değerinde gıda, 25 aileye 5 bin 200 TL nakdi ve 12 aileye ise 220 TL değerinde temizlik ürünü dağıttık. Bu kapsamda toplam 244 aileye 16 bin 703 TL değerinde yardımda bulunduk.”

“ZENGİN AİLELER İLE FAKİR AİLELER ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ”

Hayırda her zaman köprü görevini üstlendiklerini dile getiren Yıldırım, “Zengin ailelerimiz ile fakir ailelerimiz arasında köprü vazifesi gören kurumumuz, bunun öncesinde olduğu gibi, bundan sonra da aylık faaliyetlerine devam edecek inşallah. Bu hayır yolunda bizlere yardımcı olan esnaf ve yardımsever halkımız başta olmak üzere, tüm üye ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (Yılmaz Sönmez-  İLKHA)