_Van'ın TÜBİTAK başarısı artarak devam etmeli

Van'ın TUBİTAK'ta başarısı her yıl aratarak devam ederken, önümüzdeki dönem bu başarının tekrar devam etmesi ve daha yukarılara çıkması için yeni hedefler belirlendi.
EĞİTİM 23.12.2021 10:55:02 0

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliği ile TÜBİTAK toplantısı düzenlendi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda  İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç,  TUBİTAK Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Tüysüz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, TUBİTAK tan sorumlu İlçe Şube Müdürleri, TÜBİTAK İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Temsilcisi, İlçe TUBİTAK Temsilcileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç'ın  açılış konuşması ile başladı. TUBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Tüysüz, 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

TÜBİTAK İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Temsilcisi Serhat Aydın ise, 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması,  2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması ve 4006 Bilim Fuarları ile ilgili sunum yaparak gerekli bilgilendirmelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, yaptığı konuşmasında  ilimizin bölgede ve Türkiye'de yüksek derecelerle TÜBİTAK'ta temsil edildiğini bu başarının artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda ayrıca tüm ilçe milli eğitim müdürleri 4006 bilim fuarları, ortaokul ve lise proje yarışmaları ile ilgili olarak 2021-2022 hedeflerini belirledi.

Soru cevap şeklinde devam eden toplantı iyi dilek ve temennilerle sonra erdi.