Van, en az vakayla yine zirvede...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Kırklareli, Çanakkale ve Eskişehir en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise yine ülke genelinde en az vakanın görüldüğü il olarak zirve
VAN 6.01.2022 11:23:46 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, 18-24 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan iller Kırklareli, Çanakkale ve Eskişehir olurken, Van ise, Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alarak 2,09 oranıyla yine bir rekora imza attı.

11-17 Aralık arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında ilk sırada yer alan Van, 18-24 Aralık arasında ilk sırada yer alarak 2,09 oranıyla en az vakanın görüldüğü il olarak kayıtlara geçti.

Haftalık olarak vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenirken, Van son açıklanan rakamlara göre en az vakanın görüldüğü il olarak 2,09 oranıyla ilk sırada yer aldı.

Van, 18-24 Aralık tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında ilk sırada yer alırken, Hakkâri ikinci, Muş ise üçüncü sırada yer aldı.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan il, Kırklareli, Çanakkale ve Eskişehir olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bu hafta Kırklareli, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vakaya ile bir kez daha rekora imza attı.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta Van gelirken, Van'ı sırasıyla Hakkâri, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak, Mardin, Kars, Batman, Şanlıurfa Adıyaman ve Diyarbakır takip etti.

Van, 2,09 oranıyla 18 - 24 Aralık arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde ilk sırada yer alarak, en az vakayla bir kez daha rekor kırdı.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz