VALİ DEVREYE GİRDİ PARK SATIŞ LİSTESİNDEN ÇIKARILDI!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, geçici olarak park yapılan ve TOKİ tarafından satılığa çıkarılan eski Jandarma Merkez Komutanlığı arsasında yer alan park, satış listesinden çıkarıldı.
VAN 28.07.2017 22:53:41 0

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) ait arsada yer alan park satılığa çıkarılmasının ardından Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun girişimleriyle park satış listesinden çıkarıldı.

Van’da 2011 yılında meydana gelen depremin ardından hasar gören birçok kamu kurumu il merkezi dışına çıkarılırken, bunlar arasında yer alan eski Jandarma Merkez Komutanlığı binası da yıktırılarak arsasına geçici olarak park yapılmıştı.

TOKİ’ye ait arsada yer alan park bir süredir satılığa çıkarılmıştı. Parkın satılığa çıkarılmasına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, durumu Van Valiliğine taşıdı. Gelen talepler üzerine devreye giren Van Valisi Zorluoğlu, satılığa çıkarılan parkın satış listesinden çıkarılması talimatı verdi.

PARK YEŞİL KALACAK!

Parkın satış listesinden çıkarılma kararını sosyal medya hesabından duyuran Van Valisi Zorluoğlu, sorunu çözdüklerini belirterek, “Konuyu çözdük. Eski Merkez Komutanlığı’nın arsası yeşil alan olarak kalmaya ve park olarak kullanılmaya devam edilecek. Hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)