Vali Bilmez, Gevaşlı muhtarlarla bir arada…

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Gevaş ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
VAN 21.09.2021 17:34:16 0

Van Büyükşehir Belediyesinin muhtarla toplantıları devam ediyor.

    Edremit ilçesi Fidanlık Parkında gerçekleştirilen Gevaş muhtarları ile buluşma toplantısına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in yanı sıra, AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Gevaş Kaymakamı Hamit Genç, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

   Toplantıda konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez,  salgın sürecinin öncesinde planladıkları muhtarlarla buluşma programlarını salgının seyrine göre sürdürdüklerini söyledi.

   Kentin gelişimi için muhtarla iş birliği içinde çalıştıklarını ifade eden Bilmez, Muhtarların, devletin mahalledeki gözü, kulağı konumunda olduğunu belirtti.

   Vali Bilmez, ‘‘Muhtar Türkiye Cumhuriyetinde yerel düzeyde önemli bir konumdadır. Dolaysıyla muhtar kamu kurumlarıyla vatandaş arasında köprü olmak zorundadır. Sizlerin dile getirdiği sorunları, arkadaşlarımız not alacaklar ve takip edecekler. İnşallah hep beraber tüm sorunlarımızı halledip güzel bir Van için sizlerin de gayretiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

   Konuşmaların ardından söz alan muhtarlar, mahallelerindeki sorunları dile getirdi, sorunların çözümü konusunda fikirlerini paylaştı.

   Toplantının ardından Vali Bilmez tarafından muhtarlara isimli çanta hediye edildi. Daha sonra inşası tamamlanan Fidanlık Parkı gezilerek hatıra fotoğrafı çekildi.