Ülkenin ekonomik durumunu Van halkına sorduk

Bizler Van Gölü TV ekibi olarak Van halkına “ülkedeki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklinde sorularımızı sorduk işte cevaplar…
VAN 4.09.2021 18:45:04 0

VANGÖLÜ TV

Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte %21,7 büyüyerek son zamanların en büyük büyüme rekorunu kırdı. Peki bu büyüme vatandaşa nasıl yansıdı? Bizler Van Gölü TV ekibi olarak Van halkına “ülkedeki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklinde sorularımızı sorduk işte cevaplar…

-Vatandaşın durumu artık kritik bir hal aldı. İşsizlik, fakirlik çoğaldı. Durumu olmayan insanların durumu daha da kötüleşti. İnsanların halini görüyoruz. Hiçbir şekilde iş yok.

– Ekonomik durum şuan da pekiyi gözükmüyor. Ekonomi eşit bir şekilde dağıtılırsa zaten her şey ortadan kalkar. Ülkemiz güzel geliri üst seviyede ama gün geçtikçe vatandaşlarımız fakirleşiyor.

– Doğuda olduğumuz için nüfus olarak kalabalık ailelerde yaşıyoruz. Çok fazla ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Sürekli zamlarla karşılaşıyoruz. Asgari ücret bence düşük. Evet, zam yapıldığı söyleniyor ama aynı şekilde ürünlere de zam yapılıyor yani değişen hiçbir şey yok.

– Ekonomimiz kötü durumda bu bölge için konuşacak olursam çalışma saatleri çok ücreti az. Doğudaki tüm gençler batıya göç ediyor. Doğal güzellikler açısından güzel bir şehirde yaşıyoruz biraz yatırım yapılsa ekonomik olarak bizde rahat ederiz.

Kaynak: Van Gölü  TV