Tuşba'da yarıyıl tatili etkinliklerine yoğun ilgi...

Tuşba Belediyesi’nin, 2022-2023 eğitim öğretim yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik düzenlediği ‘Tuşba’da Sömestir Fest’ etkinlikleri büyük ilgi gördü.

ÖZEL HABER 3.02.2023 15:55:00 0
Tuşba
Tarih: 03.02.2023 15:57

Okulların kapanmasıyla birlikte düzenlenen ‘Tuşba’da Sömestir Fest’e katılan binlerce çocuk, yapılan çeşitli etkinliklerle güzel bir yarıyıl tatili geçirdiler.

Çocuklar, 21 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında hafta içi her gün düzenlenen müzik gösterisi, masa tenisi turnuvası, tiyatro ve sinema etkinliği Van Kedi Evi ve Van Müze gezileri, salon yarışmalarından masa tenisi ve satranç turnuvaları, futsal turnuvası, kitap okuma saati ve küçük çocuklar için akülü araç keyfi gibi sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklerle hem eğlendiler hem de yeni bilgiler elde ederek tatillerini faydalı bir şekilde geçirdiler.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve iki hafta devam eden ‘Tuşba’da Sömestir Fest’ etkinliklerine yaklaşık 3 bin çocuğun katıldığını kaydeden Belediye Başkanı Salih Akman, yoğun geçen bir eğitim öğretim dönemin ardından sömestir tatili boyunca çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Sömestir Fest’in çocuklar kadar aileleri tarafından da büyük ilgi gördüğünü dile getiren Başkan Akman, “Sömestir Fest’e beklentilerimizin çok üzerinde bir katılım oldu. İkinci dönemde çocuklarımıza başarılar diliyorum. Onların mutluluğu ve gelecekleri için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.