Tuşba Belediyesi, vatandaşa kulak veriyor

Tuşba Belediyesi, ‘Tuşba Sizi Dinliyor’ sloganı ile Cami, Park ve toplu yaşam alanlarında stant kurarak vatandaşların, görüş, düşünce, önerileri ve taleplerini yerinde alıyor.
TUŞBA 19.12.2018 11:30:15 0

  Tuşba Belediyesi’nin, her hafta düzenli olarak yaptığı ‘Halk Günü’nün yanı sıra Cuma günleri ise mahalle mahalle, sokak sokak halkı dinliyor.

     Her Cuma görevlendirilen 5 birim müdürü ve beraberindeki teknik personeller ile cuma saatinden önce belirlenen cami önünde ‘Tuşba Sizi Dinliyor’ sloganı ile standını kurarak gelen cami cemaatinin sorun sıkıntı görüş, düşünce ve önerilerini alan ekipler, gün sonunda hazırladığı raporu, Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye sunuyor.

    Yerinde alınan talepler alanda yapılan tespitlere anında müdahaleler yapılmaktadır. Diğer kamu kurum ve kuruluşları ilgilendiren konular takip eden haftanın ilk pazartesi günü ilgili kurumlara iletilmekte ve işler takip ediliyor.

    Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İletişim bilgileri alınan halkımıza mutlaka geri bildirimlerde bulunulmaktadır. Bugüne kadar, 2014 yılının başından bugüne kadar tüm kırsal mahallelere gidilere o mahalle halkı ile birlikte Cuma namazı kılındıktan sonra taziye evlerinde yemekli bir toplantı yapılarak halkımız dinlenmekteydi. İlçe merkezindeki 10 mahallede bulunan yaklaşık 75 caminin tümünün önünde stantlar kurarak vatandaşı birim müdürlerimiz ve teknik elemanlar tarafında dinleyerek, birlikte Cuma namazı eda edilmektedir” denildi.

    Sorunların tespit edilerek, alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken faaliyetler halkın talepleri doğrultusunda sorunsuz bir şekilde yapılarak bu güne kadar geldiklerini ifade eden Başkan Özgökçe, böylelikle gönül belediyeciliğin en önemli adımı olan halkla birlikte olma ve problemlere yerinde müdahale yapıldığını söyledi.

     Başkan Özgökçe, “Bu şekilde biz herkesi, her vakit, her yerde dinliyoruz ve yüzbinler hamdolsun çok sıkı bir iletişim içindeyiz. Özellikle her cuma namazında camilerimiz ile halkımızın yoğun oldukları ortamlarda karşılıklı iyi niyetle, tevazu, samimiyet ve gayretle sahada bilgiler toplanmaktadır. Bu şekilde bir günde binlerce kişiyi aynı anda dinleme imkanını buluyoruz. Elimizden geldiğince gerek halk günlerinde gerekse düğün, taziye, şehit ailesi, gazi, engelli, yaşlı ve hasta ziyaretlerimizle vatandaşlarımız ile iç içeyiz. Ayrıca bu faaliyetimiz ile hangi mahallede, hangi sokakta, hangi sitede, hangi apartmanda ne sorun var, hepsine vakıfız. Hatta hangi vatandaşımızın ne tür ihtiyacı olduğunu dahi çok iyi belirliyoruz ve ona göre çözümler üretiyoruz. Stratejik planlarımız ve bir yol haritası dahilinde tespit edilen tüm sorunlar bu şekilde yerinde tespit edilerek çözümler üretilmektedir” dedi.

   “HİZMETLERİN KISA SÜREDE SUNULMASI HEDEFLENİYOR”

    2023 hedeflerine ulaşmanın yolunun en kısa vakitte ve en az maliyetle en iyi hizmeti halka sunabilmek olduğunun altını çizen Başkan Özgökçe, “Bizler şehrin emini olarak, bu emanetlerin de eminiyiz. Bu çağda tüm dünya genelinde yaşanan küresel sorunlar ile yereldeki mikro düzeydeki tüm belediyecilik faaliyetlerinin vaktinde hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır. Her daim Önce memleket, önce millet diyerek, vefalı ve kadirşinas halkımız için daha pek çok projelerimiz ve hedeflerimiz vardır. Bu güne kadar kıt imkanlar ile büyükşehir belediyelerinin gerçekleştiremediği pek çok eseri Vanımıza kazandırdık. Her ne yaptıysak ilk ve tek olması, yıllardır belediyecilik alanında serhat şehri Vanımızın ne kadarda sahipsiz olduğunun göstergesidir. Ve yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Dünün hayalleri bugünün gerçekleri ve mega projeleri olduğunu unutmayalım. Çünkü geleceğin toplumu ancak bu memleketi dert edinen, bu halka vefa borcu olan bu vatana sevdalı olanların gece gündüz çalışmaları ve projeler hayata geçirmeleriyle inşa edilir” şeklinde konuştu.