TANDOĞAN, VANTBO SEÇİMLERİNE ADAY

Van Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halil Tandoğan, 2017 Ekim ve Kasım ayı tarihleri arasında yapılacak Van TB seçimlerinde aday olacağını açıkladı.
VAN 22.08.2017 19:27:41 0

Yapılacak Van Ticaret Borsası (Van TB) seçimlerinde aday olacağını açıklayan Van Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İşadamı Halil Tandoğan, Van’a hiçbir faydası ve katkısı olmayanları, kentin daha fazla sırtında taşımayacağını söyledi.

Tekelci bir yapıya sahip liderlik anlayışı yerine, kolektif aklın ön planda olacağı bir anlayışın hakim olması gerektiğini ifade eden Tandoğan, “Büyüklerim, bu işte tecrübesi olanlar, ekip arkadaşlarım ve üyelerle yaptığım istişareler sonucunda VanTB Başkan Adayı olmaya karar verdim. Amacım; VanTB’de tekelci bir yapıya sahip liderlik anlayışı yerine, kolektif aklın ön planda olacağı bir anlayışı getirmektir. VanTB’de dört buçuk yıldır söz sahibi olan anlayış, kuruma zarar vermiş ve itibar kaybına neden olmuştur. ‘Küçük olsun benim olsun’ anlayışı kendini dört duvar arasına hapsetmiş ve ildeki gelişmelere kayıtsız kalmıştır. Vefayı hiçe sayan bu anlayış; aşkla, şevkle bu kurumu Van’a kazandıranların emeğini heba etme hakkını kendinde görerek kurumun kapanmasıyla sonuçlanacak işlere imza atmıştır. Oturdukları koltuk sayesinde özgüven zehirlenmesi yaşayan bu anlayış, kentte hiçbir STK ile barışık olmayı başaramamıştır. Bu kente hiçbir faydası ve katkısı olmayanları, bu kent daha fazla sırtında taşıyamaz.” dedi.

“VAN STK’LARIN BİRBİRLERİYLE ÇATIŞMASINDAN ÇOK ÇEKTİ”

Van’daki bazı STK’ların birbiriyle çekişmesinden dolayı kenttin sürekli kaybettiğini değerlendiren Tandoğan, “Hangi meslek örgütü ve STK, Van’ın yararına bir şey yapacaksa, şimdiden o kurumun yanında olacağımızı bilmenizi isterim. Van, hiç hak etmediği halde, meslek örgütü ve STK’ların birbirleriyle olan didişmesinden ve çatışmasından çok çekti.

Van için zaman didişme, çatışma zamanı değil, zaman diyalog ve işbirliği zamanı. Van Ticaret Borsası’nın tek kişilik anlayış tarafından yönetilmesi devri geçti artık. Van’a, borsaya ve kendilerine daha fazla zarar vermeden bu işi bırakmalarını istiyoruz. Defalarca yazılı müracaatta bulunmamıza rağmen üye kayıt listesini bizlere vermemeleri nasıl bir anlayışla karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. Bunları demokrat, şeffaf ve centilmen olmaya davet ediyoruz. Ben ve arkadaşlarım seçim tarihi netleştikten sonra basın ile bir araya gelip; VanTB’de, Van için, Van Tarımı ve Hayvancılığı için neler yapmak istediğimizi paylaşacağız. Van’da yaşayan ve duyarlı olan herkesin ve kesimin bu değişime katkı sunacağına inancımız tam.” ifadelerine yer verdi.


 Van Olay/Haber Merkezi