Mahalle sakini Güngör: Yol genişletmesi sonucu mağdur olduk

Van'ın İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde ikamet eden Cingöz Güngör isimli vatandaş, belediye tarafından gerçekleştirilen yol genişletmeleri sonucu evlerine ait dışarıda bulunan odunluğun yıkıldığını, tuvaleti
VAN 20.10.2021 10:26:36 0

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Cingöz Güngör, "Ben İpekyolu İlçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Sakarya Sokak No:5 adresinde ikamet ediyorum. Alt katında oturduğum ev iki katlı ve hemen yolun yanında. Yol genişletme çalışması nedeniyle evimin bahçe duvarı ve dışarıda olan odunluk yıkıldı. Tuvaletimiz dışarıda olduğu için kullanılamaz duruma geldi. Üç tekerli bir araba çalıştırıyorum. Vatandaş diliyle hamal arabası ile ekmeğimi kazanmaya gayret ediyorum. Günlük 30-40 TL kazanarak ailemin geçimini sağlamaya çalışıyorum. Üç öğrenci çocuğum var. En büyüğü 13 yaşındadır. Çocuklarımın okul ihtiyaçlarını karşılayamıyorum" dedi.

Başka eve çıkması gerektiğini anlatan Güngör, "Ancak gelirime görev bir ev bulamıyorum. Yol medeniyettir, bizler de buna inanıyoruz. Ama bizlerin de yol genişletme neticesinde sokakta kalması medeniyetsizlik sayılır. Ülkemiz, mağduriyet yaşayan başka ülkelerdeki insanlara bile kısa süre içinde binlerce ev yapabiliyor. Ben de bu ülkenin vatandaşı olarak mağduriyetimi dile getiriyorum. Yetkililere sesleniyorum; ne olur bize yardımcı olun. En azından kısa süreliğine kira yardımı istiyorum" diye konuştu.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun