Kaymakam Duman’dan mahalle ziyaretleri

Tuşba Kaymakamı Furkan Duman ve beraberindeki heyet ile Tuşba ilçesine bağlı Bağdaşan, Karaağaç, Ermişler, Çolpan, Çakırbey ve Sağlamtaş Mahallelerini ziyaret etti.
TUŞBA 21.05.2021 17:12:43 0

 Tuşba Kaymakamı Furkan Duman beraberindeki Tuşba İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Muammer Taşdelen, Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Kalkan,Tuşba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Veziroğlu, Tuşba İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Übeydullah Arvas ile birlikte ilçeye bağlı Bağdaşan, Karaağaç, Ermişler, Çolpan, Çakırbey ve Sağlamtaş Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
 Vatandaşlarla sohbet eden Tuşba ilçe Kaymakamı Furkan Duman, mahalle sakinlerinin sorun ve sıkıntılarını dinleyerek tespit edilen sorunların çözüme kavuşturulması konusunda kaymakamlık olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Covid 19 ile ilgili tedbirlerin önemine değinen ve aşı sırası gelen vatandaşların biran önce aşılarını yaptırmalarını telkin eden Kaymakam Duman, "Mahallelerimizi devamlı gezerek muhtarlarımızla birlikte mahallelerin sorunlarını yerinde göreceğiz. Amacımız mahallelerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ve sorunların çözümlerini bulmak. Mahallelerin eksiklerini yerinde tespit ederek en kıza sürede giderilmesini sağlamak ve pandemi döneminde halkımızı bilinçlendirerek bu sıkıntılı süreci bir an önce atlatmaktır" ifadelerini kullandı.
 Tarım ve hayvancılık yapan üreticilerin talepleri ve güncel sorunlarını dinleyen ve bunları not ettiren Kaymakam Duman ardından mahallelerde aile ziyaretlerinde bulunarak ailelerin durumuyla ilgili Tuşba İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Übeydullah Arvas' tan bilgiler aldı.
 İlçe Kaymakamı Duman, mahallelerde vatandaşların gösterdiği misafirperverlikten dolayı kendilerine teşekkür ettikten sonra program son buldu.