Karabıyık, Van’ın sorunlarını Genel Başkan Davutoğlu’na aktardı

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık 11. İl Başkanları toplantısında Van’ın sorunlarını dile getirip, rapor halinde Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na aktardı.
VAN 26.03.2021 17:55:56 0

 Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Gelecek Partisi 11. İl Başkanları toplantısında konuşan Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan 306 işçi, Kapıköy Sınır Kapısı, deprem sonrası İŞKUR işçilerine söz verilen kadrolara alınmaması ve kadroya geçemeyen taşeron (KİT) mağdurları ile ilgili görüşlerini dile getirdi.
 Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Karabıyık, “İlimizde çok ciddi sorunlar var. Özellikle son bir yıldır Pandemi’den dolayı kapalı olan Kapıköy sınır kapısının açılmaması Van kamuoyunun gündeminde. Siyasi Parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları ve esnaf sürekli çağrıda bulunuyor fakat herhangi bir gelişme veya hükümet tarafından yapılan bir açıklama yok. Van Büyükşehir Belediyesinde çalışan 306 taşeron işçiyi temsilen Partimizi ziyaret eden Zafer Uyar’ın sunduğu raporda, mahkemekararlarına rağmen işlerine iade edilmemiş olmaları ve 2011 yılında ilimizde yaşanan yıkıcı depremin ardından İŞKUR aracılığı ile Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında işe alınan ve kadro sözü verilen 250 işçiye kadrolarının verilmemesini yine rapor halinde bizlere sunan Yılmaz Uyar’ın  Genel Başkanımıza teslim ettim. Ayrıca, Kamuda taşeron işçilere tanınan haktan faydalanamayan KİT mağdurlarının sürekli il başkanlığımızı ziyaret ederek seslerinin duyurulması taleplerini ilettim. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ise katıldığı tüm programlarda bunu dile getireceğini ve konunun takipçisi olacağını belirtti” ifadelerini kullandı.