İtalyan heyetten Maya'ya ziyaret

İpekyolu Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Maya Kadın Danışma Merkezi'ne İtalya'dan gelen 4 kişilik bir heyet ziyarette bulundu.
VAN 12.06.2014 18:50:11 0
İpekyolu Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Maya Kadın Danışma Merkezi'ne aralarında 2 rahibin de bulunduğu 4 kişilik bir heyet ziyarette bulundu. Maya Kadın Danışma Merkezi'ni ziyaret eden heyete İpekyolu Belediye eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser'in yanı sıra belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Danışma merkezi hakkında yetkililerden bilgi alan heyet, çalışmalara ilişkin bilgi alışverişinde bulundu. Sergio Merlini ve Stafano Messina isimli rahipler, kurumdan daha önce haberleri olduklarını ve kurumu yakından takip ettiklerini ifade ederek, kadın danışma merkezine çalışmalarında başarılar diledi. Bölge de kadına uygulanan pozitif ayrımcalığın taktire şayan olduğunu belirten 2 rahip, kadının dünyanın her yerinde aynı pozitif ayrımcılığa tabi tutulmasının gerektiğini dile getirdiler.

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Bidav ve Keser ise, yapılan ziyaretin anlamlı olduğunu, bölgeden dünyanın her yerine barış köprülerinin oluşmasını gerektiğini belirttiler. Yapılan sohbet ve konuşmaların ardından Bidav ve Keser, heye üyeleri ile birlikte Maya Kadın Danışma Merkezinde yer alan seramik atölyesini gezdi. Burada yapılan seramikler hakkında bilgi alan heyet üyeleri daha sonra sağlık merkezini gezerek incelemelerde bulundu.