AK Parti Üst Komisyonu, seçim çalışmalarını bitirdi. Adaylar belli oldu. İlk listeler gelmeye başladı...
MUSTAFA ŞENTOP YSK'YA GİDİYOR
Basına kapalı düzenlenen toplantı sonra erdi. Böylece AK Parti'nin 81 ildeki milletvekili adayları belli oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, milletvekili aday listesini YSK teslim etti.
Şentop listeyi teslim ettikten sonra basın mensuplarının karşısına geçti.
İşte Şentop'un açıklamasından satır başları:
-Listeler için yoğun temayül yoklaması yaptık.
-550 adayın içinde 99 kadın aday var. Kadın adaylarımızda ve milletvekili sayımızda artış olacak.
-105 milletvekili adaylık sürecinde değerlendirilemedi. 10 vekil zaten adaylık başvurusunda bulunmamıştı.
-Mevcut vekillerden 137 milletvekili listede yer aldı.
-321 üniversite mezunu adayı var.
-Osman Gökçek listede değil.
***
Ankara 1. Bölge
1- YALÇIN AKDOĞAN
2- AHMET GÜNDOĞDU
3- ALİ İHSAN ARSLAN
4- JÜLİDE SARIEROĞLU
5- MURAT ALPARSLAN
6- ERTAN AYDIN
7- TÜLAY SELAMOĞLU
8- FATİH ŞAHİN
9- MEHMET EMİN ZARARSIZ
10- HASAN ALBAYRAK
11- ERCAN KINACI
12- BARIŞ AYDIN
13- MURAT KÖSE
14- HASAN KARAGÖZ
15- HATİCE DEMİRTAŞ
16- HAYDAR ŞAHİN
17- FATMA COŞAR KARACAN
18- MEHMET ALİ CANLI
Ankara 2. Bölge
1- EMRULLAH İŞLER
2- AHMET İYİMAYA
3- LÜTFİYE SELVA ÇAM
4- VEDAT BİLGİN
5- AYDIN ÜNAL
6- AYHAN YILMAZ
7- MAHMUT SAMİ MALLI
8- NEVZAT CEYLAN
9- AHMET BABA
10- NURİ ELİBOL
11- ADEM CEYLAN
12- SELİM CERRAH
13- BÜLENT YAĞMUR
14- NESLİHAN CENK
Diyarbakır
Cevdet Yılmaz
Mehmet Ensarioğlu
Haşim Haşimi
Oya Eronat
Fazıl Hüsnü Erdem
Abdurrahman Kurt
İSTANBUL 1. BÖLGE
1- İDRİS GÜLLÜCE
2- MİHRİMAH BELMA SATIR
3- EROL KAYA
4- AHMET BERAT ÇONKAR
5- OSMAN CAN
6- BERAT ALBAYRAK
7- İSMET UÇMA
8- METİN KÜLÜNK
9- RAVZA KAVAKCI KAN
10- ERKAN KANDEMİR
11- ALEV DEDEGİL
12- MEHMET ALİ PULCU
13- HASAN SERT
14- HÜSEYİN YAYMAN
15- OSMAN BOYRAZ
16- FAİK IŞIK
17- HULUSİ ŞENTÜRK
18- ŞEYMA DÖĞÜCÜ
19- BİLAL TOPÇU
20- RABİA İLHAN
21- FATMA VARANK
22- ADEM SEFER
23- HURŞİT YILDIRIM
24- FAHRİ YASİN ŞENER
25- PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU
26- AYŞE KARTAL
27- MUSTAFA DEMİRAL
28- MUSTAFA ÖZMEN
29- ESMA ERSİN
30- ALİM ERDEMİR
31- COŞKUN KOÇ
İstanbul 2. Bölge
1- VOLKAN BOZKIR
2- AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
3- EKREM ERDEM
4- AZİZ BABUŞCU
5- DURMUŞ ALİ SARIKAYA
6- ETHEM TOLGA
7- ŞİRİN ÜNAL
8- FATMA BENLİ
9- HÜSEYİN BÜRGE
10- SEVİM SAVAŞER
11- HAYDAR ALİ YILDIZ
12- MARKAR ESEYAN
13- OKTAY SARAL
14- AHMET HALDUN ERTÜRK
15- AHMET BAHA ÖĞÜTKEN
16- AHMET HAMDİ ÇAMLI
17- HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ
18- İBRAHİM SOLMAZ
19- BEDRİ BAŞ
20- İSMAİL ERGÜNEŞ
21- MEHMET ER
22- PERİHAN TOĞAY
23- MUHARREM BALTACI
24- REŞİDE YÜKSEL
25- MAHMUT DOĞAN
26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ
3. Bölge
1- MUSTAFA ŞENTOP
2- ÖZLEM ZENGİN
3- FEYZULLAH KIYIKLIK
4- MEHMET MUŞ
5- MEHMET DOĞAN KUBAT
6- TÜLAY KAYNARCA
7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN
8- HARUN KARACA
9- UĞUR IŞILAK
10- MUSTAFA YENEROĞLU
11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU
12- MEHMET METİNER
13- HALİS DALKILIÇ
14- MAHMUT ÖVÜR
15- YILDIZ SEFERİNOĞLU
16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA
17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
18- MEHMET BAYKAN
19- RESUL KURT
20- BETÜL BİRER
21- ABDULLAH BAŞCI
22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER
23- CELAL BABAYİĞİT
24- HAKAN BAHADIR
25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
26- YEŞİL AYTULUM TURUT
27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU
28- ABDULLAH SADIKSOY
29- ARİF KALMAZ
30- FATMA NUR YAVUZ
31- FEVZİ DURMUŞ
İzmir 1. Bölge:
1. VEYSEL EROĞLU
2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR
3. CEMİL ŞEBOY
4. HÜSEYİN KOCABIYIK
5. OZAN CEYHUN
6. NECİP NASIR
7. CEMAL BEKLE
8. MAHMUT ATİLLA KAYA
9. BEDİHA TÜRKYILMAZ
10. TALİP UZUN
11. KAZIM ERTEN
12. ÖMER SERTBAŞ
13. GÜRBÜZ AKBULUT
İzmir 2. Bölge:
1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN
2. NESRİN ULEMA
3. HAMZA DAĞ
4. KEREM ALİ SÜREKLİ
5. DURMUŞ BOZTUĞ
6. MEHMET BAYINDIR
7. SAVCI SAYAN
8. NEŞE GÜRÇAY
9. TANSU KAYA
10. BİLAL KIRKPINAR
11. ESRA ALADAĞ
12. ALİ HADİM
13. MÜJDE ÇELİK
AK PARTİ'NİN KONYA ADAYLARI:
1-AHMET DAVUTOĞLU
2-MUSTAFA BALOĞLU
3-HÜSNÜYE ERDOĞAN
4-ZİYA ALTUNYALDIZ
5-MUHAMMET UĞUR KALELİ
6-LEYLA ŞAHİN USTA
7-MEHMET BABAOĞLU
8-ABDULLAH AĞRALI
9-HALİL ETYEMEZ
10-RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK
11-HACI AHMET ÖZDEMİR
12-ÖMER ÜNAL
13-MUSTAFA KAYA
14-ÖMER FARUK KANIK
ANTALAYA:
Kahramanmaraş
Mahir Ünal
Kocaeli
Fikri Işık
Çanakkale
Bülent Turan
İsmail Kaşdemir
Jülide İskenderoğlu
Sebahattin Güner
ŞANLIURFA
1 - Nurettin Nebati
2 - Kasım Gülpınar
3 - Seydi Eyüpoğlu
4 - Mazhar Bağlı
5 - Halil Özcan
6 - Hamide Sürücü
7- Ahmet Eşref Fakıbaba
8 - Mehmet Akyürek
9 - Mahmut Kaçar
10 - Yusuf Eğilmez
11 - Yıldız Süslü
12 - Abdullah Yeşil
GAZİANTEP
1- Mehmet Şimşek
2- Abdülhamit Gül
3- Şamil Tayyar
4- Canan Candemir
5- Nejat Koçer
6- Mehmet Erdoğan
7- Serpil Kavlak
8- Ali Şahin
9- Fikret Tural
10- Yüksel Güzelbey
11- Menderes Karaduman
12- Hakan Tanrıöver
ADANA
1. NECDET ÜNÜVAR
2. FATMA GÜLDEMET SARI
3. SADULLAH KISACIK
4. TALİP KÜÇÜKCAN
5. MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
6. ESRA YALVAÇ
7. MEHMET CAN
8. MUSTAFA ÇALIŞKAN
9. ASUMAN TEKİN
ANTALYA
1. LÜTFİ ELVAN
2. MUSTAFA KÖSE
3. HÜSEYİN SAMANİ
4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ
5. SENA NUR ÇELİK
6. İBRAHİM AYDIN
BURSA
1. Mehmet Müezzinoğlu
2. Emine Yavuz Gözgeç
3. Cemalettin Kani Torun
4. Hüseyin Şahin
5. İsmet Su
6. Hakan Çavuşoğlu
7. Önder Matlı
8. Zekeriya Birkan
9. Bennur Karaburun
10. Gürsel Dönmez
11. Yüksel Yeni
12. Nihat Nasır
13. Harun Akın
14. Ahmet Kılıç
15. Osman Mesten
16. Halide Serpil Şahin
17. Cemile Yiğit
18. Salih Başparmak
TOKAT
1. COŞKUN ÇAKIR
2. CELİL GÖÇER
3. FATMA GAYE GÜLER
4. FATİH AKGÜN
5. MUSTAFA ARSLAN
SAKARYA
Ayşenur İslam
Mustafa İsen
Ali İhsan Yavuz
Recep Uncuoğlu
Ali İnci
Recep Hacıeyüpoğlu
Bilgehan Doğru
KÜTAHYA
Mustafa Şükrü Nazlı
Vural Kavuncu
İshak Gazel
Ahmet Tan
ADIYAMAN
1. AHMET AYDIN
2. ADNAN BOYNUKARA
3. İBRAHİM HALİL FIRAT
4. SALİH FIRAT
5. İCLAL YALÇIN TUTUŞ
AFYONKARAHİSAR
1. HALİL ÜRÜN
2. ALİ ÖZKAYA
3. REMZİYE SIVACI
4. AKİF ÖZKALDI
5. FATİH BEDER
AĞRI
1. ABDULLAH ATALAY
2. YILMAZ ENSAROĞLU
3. HALİL ÖZYOLCU
4. ALİ KONYAR
AKSARAY
1. İLKNUR İNCEÖZ
2. NEVZAT PALTA
3. HÜSEYİN HÜYÜK
AMASYA
1. MEHMET NACİ BOSTANCI
2. SAİT YÜCE
3. HASAN ALİ CESUR
DÜZCE
1- FARUK ÖZLÜ
2- FEVAİ ARSLAN
3- AYŞE KEŞİR
EDİRNE
1- ŞEMSETTİN EMİR
2- FATMA AKSAL
3- MUSTAFA OKUR
ELAZIĞ
1- ŞUAY ALPAY
2- METİN BULUT
3- SERPİL BULUT
4- ÖMER SERDAR
ERZİNCAN
1- TALHA EROL DURMAZ
2- SERKAN BAYRAM
ERZURUM
1- EFKAN ALA
2- ADNAN YILMAZ
3- ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
4- İBRAHİM AYDEMİR
5- ABDURRAHİM FIRAT
6- ZAFER TARİKDAROĞLU
Eskişehir
1- NABİ AVCI
2- SALİH KOCA
3- EMİNE NUR GÜNAY
4- MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ
5- YETKİN TETİK
6- ALİ DEMİREL
GAZİANTEP
1. MEHMET ŞEMŞEK
2. ABDULHAMİT GÜL
3. ŞAMİL TAYYAR
4. CANAN CANDEMİR ÇELİK
5. ABDULLAH NEJAT KOÇER
6. MEHMET ERDOĞAN
7. SERPİL KAVRAK
8. ALİ ŞAHİN
9. FİKRET MURAT TURAL
10. YUSUF ERDEM GÜZELBEY
11. MEHMET MENDERES KARADUMAN
12. MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER
GİRESUN
1. TURHAN ALÇELİK
2. ADEM TATLI
3. MEHMET GELDİ
4. HATİCE KOCAOĞLU
GÜMÜŞHANE
1. KEMALETTİN AYDIN
2. FERAMUZ ÜSTÜN
HAKKARİ
1-OSMAN KIZILBAN
2-RÜSTEM ZEYDAN
3-MEHMET ERTUŞ
TOKAT
1-COŞKUN ÇAKIR
2-CELİL GÖÇER
3-FATMA GAYE GÜLER
4-FATİH AKGÜN
5-MUSTAFA ARSLAN
HATAY
1-ADEM YEŞİLDAL
2-ORHAN KARASAYAR
3-MEHMET ÖNTÜRK
4-MEHMET ALĞAN
5-HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
6-TÜLİN DURGUN YETİM
7-İBRAHİM NACİ YAPAR
8-MEHMET HACIOĞLU
9-CANAN KAHRAMAN
10-AHMET DEMİRTAŞ
IĞDIR
1. FERDİ TURAN
2. CENGİZ ŞEYRAN
-ISPARTA
1. SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
2. RECEP ÖZEL
3. İSMAİL ÖZDEMİR
4. AYŞE USTA
KAHRAMANMARAŞ:
1. MAHİR ÜNAL
2. NURSEL REYHANLIOĞLU
3. VEYSİ KAYNAK
4. SEVDE BAYAZIT KAÇAR
5. MEHMET UĞUR DİLİPAK
6. MEHMET İLKER ÇİTİL
7. TÜRK İSLAM KARAKOÇ
8. İMRAN KILIÇ
KARABÜK:
1. OSMAN KAHVECİ
2. SEDAT NAMAL
KARAMAN:
1. RECEP KONUK
2. RECEP ŞEKER
KARS:
1. MEHMET UÇUM
2. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY
3. ENSAR ERDOĞDU
KASTAMONU:
1. MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN
2. METİN ÇELİK
3. ZAFER NALBANTOĞLU
KAYSERİ:
1. MEHMET ÖZHASEKİ
2. AHMET DOĞAN
3. YAŞAR KARAYEL
4. KEMAL TEKDEN
5. HAVVA TALAY ÇALIŞ
6. HALİL ERGEN
7. İSMAİL TAMER
8. AVŞAR ASLAN
9. AYDIN KALKAN
KİLİS
1. REŞİT POLAT
2. AHMET SALİH DAL
KIRIKKALE
1. OĞUZ KAĞAN KÖKSAL
2. RAMAZAN CAN
3. ABDULLAH ÖZTÜRK
KIRKLARELİ
1. HAMDİ IRMAK
2. VOLKAN GÖÇ
3. AYTAÇ AKSOY
KIRŞEHİR
1. SALİH ÇETİNKAYA
2. HACI TURAN
KİLİS
1. REŞİT POLAT
2. AHMET SALİH DAL
KOCAELİ
1. FİKRİ IŞIK
2. RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
3. ZEKİ AYGÜN
4. İLYAS ŞEKER
5. MEHMET AKİF YILMAZ
6. CEMALETTİN KAFLI
7. SAMİ ÇAKIR
8. AYŞE MÜGE OLŞEN
9. HALİT ÇOKAN YÜKSEK
10. YALÇIN COŞTUR YÜKSEK
11. YAHYA COŞKUN YÜKSEK
KONYA
1. AHMET DAVUTOĞLU
2. MUSTAFA BALOĞLU
3. HÜSNÜYE ERDOĞAN
4. ZİYA ALTUNYALDIZ
5. MUHAMMET UĞUR KALELİ
6. LEYLA ŞAHİN USTA
7. MEHMET BABAOĞLU
8. ABDULLAH AĞRALI
9. HALİL ETYEMEZ
10. RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK
11. HACI AHMET ÖZDEMİR
12. ÖMER ÜNAL YÜKSEK
13. MUSTAFA KAYA YÜKSEK
14. ÖMER FARUK KANIK YÜKSEK
KÜTAHYA
1. MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI
2. VURAL KAVUNCU
3. İSHAK GAZEL
4. AHMET TAN
MALATYA
1. ÖZNUR ÇALIK
2. TAHA ÖZHAN
3. MUSTAFA ŞAHİN
4. NURETTİN YAŞAR
5. BÜLENT TÜFENKCİ
6. BAYRAM TAŞKIN
MANİSA
1. RECAİ BERBER
2. UĞUR AYDEMİR
3. SELÇUK ÖZDAĞ
4. MURAT BAYBATUR
5. ŞULE TUNALI
6. İSMAİL BİLEN
7. MUSA YILMAZ
8. GÜZİDE İÇEN KASAP
9. BİLAL TEMEL
MARDİN
1. ORHAN MİROĞLU
2. GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY
3. MEHMET VEJDİ KAHRAMAN
4. ABDULLAH ERİN YÜKSEK
5. CENGİZ DEMİRKAYA
6. MEHMET EMİN DENİZ
MERSİN
1. MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK
2. YILMAZ TEZCAN
3. MUHSİN KIZILKAYA
4. ZEYNEP GÜL YILMAZ
5. İBRAHİM GÜL
6. ARİF YILDIRIM
7. MEHMET EMİN KAPLAN
8. PINAR NAR
9. CEMAL BALKAYA
10. ABDULLAH KUZ
11. MEHMET TAŞKIRAN
MUĞLA
1. HASAN ÖZYER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2. HASAN KÖKTEN YÜKSEK MÜHENDİS
3. ELVAN GÖÇER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. MEHMET YAVUZ DEMİR YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
5. MUHİTTİN KAYABAŞ YÜKSEK MÜHENDİS
6. ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
MUŞ
1. MEHMET EMİN ŞİMŞEK YÜKSEK MÜHENDİS
2. ABDULSELAM ER YÜKSEK EĞİTMEN
3. HALİS SALTIK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
NEVŞEHİR
1. MUSTAFA AÇIKGÖZ YÜKSEK ECZACI
2. MURAT GÖKTÜRK YÜKSEK AVUKAT
3. EBUBEKİR GİZLİGİDER YÜKSEK AVUKAT
NİĞDE
1. ALPASLAN KAVAKLIOĞLU YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. ERDOĞAN ÖZEGEN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. YAŞAR ATAÇ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
ORDU
1. NUMAN KURTULMUŞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2. OKTAY ÇANAK YÜKSEK AVUKAT
3. İHSAN ŞENER YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
4. AYŞE NİLGÜN TOMAKİN YÜKSEK AVUKAT
5. ŞAKİR ÇOBAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
OSMANİYE
1. SUAT ÖNAL YÜKSEK MÜHENDİS
2. MÜCAHİT DURMUŞOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
3. MEHMET SARI YÜKSEK EMEKLİ
4. EMİR HASAN ARSLANTAŞ YÜKSEK AVUKAT
RİZE
1. HASAN KARAL YÜKSEK İLAHİYATÇI
2. HİKMET AYAR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
3. OSMAN AŞKIN BAK YÜKSEK MÜHENDİS
SAKARYA
1. AYŞENUR İSLAM YÜKSEK ÖGRETİM ÜYESİ
2. MUSTAFA İSEN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3. ALİ İHSAN YAVUZ YÜKSEK AVUKAT
4. RECEP UNCUOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
5. ALİ İNCİ YÜKSEK ÖĞRETMEN
6. RECEP HACIEYÜPOĞLU YÜKSEK AVUKAT
7. BİLGEHAN DOĞRU YÜKSEK DOKTOR
SAMSUN
1. AKİF ÇAĞATAY KILIÇ YÜKSEK SİYASET BİLİMCİ
2. AHMET DEMİRCAN YÜKSEK DOKTOR
3. FUAT KÖKTAŞ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. ÇİĞDEM KARAASLAN YÜKSEK MİMAR
5. HASAN BASRİ KURT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
6. KAMURAN ÖZDEN YÜKSEK MÜSTEŞAR
7. YILMAZ HOCAOĞLU YÜKSEK AVUKAT
8. HÜSEYİN AVNİ ÇATAL YÜKSEK MÜHENDİS
9. ADEM TUNCER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
SİİRT
1. YASİN AKTAY YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2. HAŞİM TAŞKIRAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
3. ALİ İLBAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
SİNOP
1. CENGİZ TOKMAK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. NAZIM MAVİŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
SİVAS
1. İSMET YILMAZ YÜKSEK AVUKAT
2. HİLMİ BİLGİN YÜKSEK AVUKAT
3. SELİM DURSUN YÜKSEK MÜHENDİS
4. ADEM YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT
5. YALÇIN ÖZDEMİR YÜKSEK SERBEST / ÖZEL
ŞANLIURFA
1. NUREDDİN NEBATİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. MEHMET KASIM GÜLPINAR YÜKSEK ÇİFTÇİ
3. SEYİT EYYÜPOĞLU ORTA ÇİFTÇİ
4. MAZHAR BAĞLI YÜKSEK SOSYOLOG
5. HALİL ÖZCAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6. HAMİDE SÜRÜCÜ YÜKSEK MÜHENDİS
7. AHMET EŞREF FAKIBABA YÜKSEK DOKTOR
8. MEHMET AKYÜREK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
9. MAHMUT KAÇAR YÜKSEK MÜHENDİS
10. YUSUF EĞİLMEZ YÜKSEK AVUKAT
11. YILDIZ KONAL SÜSLÜ YÜKSEK PİSİKOLOG
12. ABDULLAH YEŞİL YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
ŞIRNAK
1. ARSLAN TATAR ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
2. ADNAN ŞIK ORTA SERBEST/ÖZEL
3. LEZGİN ADIYAMAN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. RİZGİN BİRLİK ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
TEKİRDAĞ
1. MUSTAFA YEL YÜKSEK MÜLKİ İDARE AMİRİ
2. AYŞE DOĞAN YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
3. METİN AKGÜN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
4. EYÜP KANAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
5. HAKAN SUNAL YÜKSEK DOKTOR
6. AHMET ÜZGÜN YÜKSEK ÖĞRETMEN
TOKAT
1. COŞKUN ÇAKIR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2. CELİL GÖÇER YÜKSEK DOKTOR
3. FATMA GAYE GÜLER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4. FATİH AKGÜN YÜKSEK AVUKAT
5. MUSTAFA ARSLAN YÜKSEK AVUKAT
TRABZON
1. SÜLEYMAN SOYLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2. MUHAMMET BALTA YÜKSEK MÜHENDİS
3. AYŞE SULA KÖSEOĞLU YÜKSEK AVUKAT
4. ADNAN GÜNNAR YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
5. NİHAT TOSUN YÜKSEK DOKTOR
6. SALİH CORA YÜKSEK AVUKAT
TUNCELİ
1. MEHMET TUNÇ YÜKSEK MÜHENDİS
2. ALİ ULVİ SEYREK YÜKSEK AVUKAT
UŞAK
1. MEHMET ALTAY YÜKSEK AVUKAT
2. EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN YÜKSEK MİMAR
3. HÜSEYİN KESKİN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
VAN
1. BURHAN KAYATÜRK YÜKSEK MÜHENDİS
2. ÖMER ÇAHA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
3. NAHİDE HAKAN YÜKSEK AVUKAT
4. FARUK ALPASLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. HAMDULLAH ŞEVLİ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6. ÖZGE BURAK DEGER YÜKSEK EĞİTMEN
7. YAKUP ALADAĞ YÜKSEK ÖĞRETMEN
8. NİZAMETTİN AĞAR YÜKSEK MÜŞAVİR
YALOVA
1. FİKRİ DEMİREL YÜKSEK ÖĞRETMEN
2. MEHMET DEMİRHAN ORTA SERBEST/ÖZEL
YOZGAT
1. ABDULKADİR AKGÜL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
2. ERTUĞRUL SOYSAL YÜKSEK DOKTOR
3. YUSUF BAŞER YÜKSEK AVUKAT
4. İSKENDER MİNAR YÜKSEK AVUKAT
ZONGULDAK
1. HÜSEYİN ÖZBAKIR YÜKSEK SAVCI
2. FARUK ÇATUROĞLU YÜKSEK EKONOMİST
3. ÖZCAN ULUPINAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4. EMİNE ÇİFT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. AKIN KAYMAK YÜKSEK EKONOMİST
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN LİSTE MESAJI
Başbakan Ahmet Davutoğlu hazırlanan liste için "Uzun bir mesai sonunda milletvekili aday listemizi hazırladık. Ülkemize hayırlı olsun. Allah yolumuzu açık etsin. " dedi.
Listeler YSK'ya teslim edilmeden önce Üst Kurul toplu fotoğraf çektirdi.