İsmail Say'dan Cesur Vaat: Edremit'te İşsizliği Tarihe Gömecek 10 Bin Yeni İstihdam

İsmail Say'dan Cesur Vaat: Edremit'te İşsizliği Tarihe Gömecek 10 Bin Yeni İstihdam

EDREMİT 25.02.2024 22:19:00 0
İsmail Say
Tarih: 25.02.2024 22:23

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say''ın Edremit'te işsizliği tarihe gömecek10 bin yeni istihdam vaadi, gençler arasında umut oldu

Seçim bürosu açılışında konuşan Edremit Belediye Başkanı ve Başkan Adayı İsmail Say'ın 10 bin yeni istihdam vaadi Edremit'e umut oldu.

BAŞKAN İSMAİL SAY'DAN İSTİHDAM SÖZÜ

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kentteki gençlere iş imkanı sağlama konusunda önemli bir vaatte bulundu. Yeni dönem için hazırlandıkları onlarca projenin içinde genç işsizler için özel bir yer ayrıldığını belirtti.

5 YIL İÇİNDE İŞSİZLİĞİ BİTİRME HEDEFİ

Say, "Edremit'teki işsizlik sorununu önümüzdeki beş yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz." dedi. Şu an proje aşamasını tamamlamış olan sağlık, tekstil, AVM ve otel yatırımlarını vurgulayarak, bu alanlarda yapılan hazırlıkları kamuoyu ile paylaştı.

1 NİSAN'DA YATIRIMLARIN STARTI VERİLECEK

1 Nisan'dan itibaren projelerde somut adımların atılacağını belirten Say, geçmiş beş yılda 5 bin kişilik istihdam hedefine ulaşarak bunu 7 bine çıkardıklarını ifade etti. 2024-2029 arasını kapsayan yeni istihdam hedefinin ise 10 bin kişiye iş imkanı sunmak olduğunu duyurdu.

EDREMİT'TE İŞSİZLİK TARİHE KARIŞACAK

Say, "Önümüzdeki 5 yıl içinde Edremit'te işsizliği tarihe karıştırmayı planlıyoruz." diyerek umut verici bir mesaj verdi ve ekledi: "Edremitimize hayırlı ve uğurlu olsun." Belediye başkanının bu söylemleri, kentteki iş arayan gençler ve aileleri için büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi