İpekyolu Türkoğlu Sokak’ta yenileme çalışması…

İpekyolu Belediyesi, prestij proje çalışmaları kapsamında yenilemeye başladığı cadde ve sokaklar listesine Türkoğlu Sokağı da ekledi. Bahçıvan Mahallesinde yer alan sokak, düzenleme sonrası yeni yüzüyle vatandaşların hizmetinde olaca
İPEKYOLU 5.07.2021 11:09:56 0

İpekyolu Belediyesi’nin, kent genelinde başlattığı cadde ve sokak yenileme çalışmalarının yeni adı Türkoğlu Sokak oldu. Belediyenin, ‘Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ hedefli projeleri arasında yer alan Türkoğlu Sokak, altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra, üstyapı çalışmaları sonrası yeni ve modern yüzü ile hizmet vermeye başlayacak.

TÜRKOĞLU SOKAK DÖNÜŞÜMÜN YENİ ADI OLACAK

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan öncülüğünde, kent genelinde başlatılan değişim ve dönüşüm seferberliği bu kez, Türkoğlu Sokak ile devam edecek. Kentin en büyük ve merkezi ilçesi olan İpekyolu’nda sorunların birer birer çözülmeye başlandığını belirten Başkan Vekili Aslan, “Büyükşehir’e yakışır, modern cadde ve sokak yapım çalışmalarımız sürüyor. Çalışmalarımızı tüm altyapı kuruluşları ile ortak bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Altyapı kuruluşları çalışmalarını tamamladıktan sonra, belediye olarak planladığımız şekilde sokağımızı tamamlayıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımızın çalışmalar sürecinde sabırlı olmalarını bekliyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Çalışmanın tamamlanmasıyla sokakta; drenaj, elektrik, su, kanalizasyon, internet vs. tüm altyapı çalışmaları sonrası, dekoratif aydınlatmalar, kaldırım ve zemin yenileme, ihtiyaca göre mimari fonksiyonlar, yaya kaldırımları, peyzaj uygulaması, cephe giydirme, konsept tasarım aydınlatma elemanları ve tek tip tabela gibi pek çok yeni tasarımlar yer alacak.