İpekyolu'ndaki 'Ters Ev' yoğun ilgi görüyor

İpekyolu Belediyesi tarafından Şerefiye Mahallesi'nde yapılan İpek Park içerisinde hizmete sunulan Ters Ev, Vanlılar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Hafta sonu yoğun bir şekilde Ters Ev'i ziyaret eden Vanlılar, şaşkın
İPEKYOLU 29.11.2021 10:18:20 0

Van'ın İpekyolu İlçesi'nde hayata geçirilen İpek Park, vatandaşların ve çocukların en fazla uğrak yeri olmaya devam ediyor. Doğu Anadolu'da benzeri olmayan tematik parkta; buz pisti, ters ev, yürüyüş alanları, elsa kulesi, eğlence merkezleri, oyun alanları yerini alıyor.

İpekyolu Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan, insanların yeşil alan ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan, ailelerin yoğunlukla tercih ettiği İpek Park, Vanlılar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi'nin prestij projelerinden olan, Şerefiye Mahallesi'ndeki 12 dönümlük alana inşa edilen, 7 bin metrekare yeşil alana sahip, içerisinde birçok ilki barındıran İpek Park, ilgi odağı oldu.

430 metre yürüyüş yoluna sahip olan İpek Park'ta aynı zamanda buz pisti, ters ev, yürüyüş alanları, elsa kulesi, eğlence merkezleri, oyun alanları bulunuyor. Hafta sonu tematik parkı ziyaret eden ve 'Ters Ev'i görmek isteyen Vanlılar, çocuklarıyla birlikte uzun kuyruklar oluşturdular.

Şerefiye Mahallesi'nde hayata geçirilen ve bölgeye nefes aldıran İpek Park'ta oyuncak müzesi, tematik oyun parkı gibi kentte ilk kez bulunan yapıların yanında spor alanları, engelsiz kafe ile konsept fotoğraf çekim alanları da yer alıyor.

Çizgi film karakterine ait figürlerin yer aldığı İpek Park'ta, çocuklar burada hem oyun oynuyor hem de fotoğraf çekinebiliyor. Vatandaşların daha iyi vakit geçirebilmesi için kamelya ve oturma alanları da İpek Park'a yer alırken, tematik park, Vanlılar tarafından büyük beğeni almaya devam ediyor.

İpek Park içerisinde yer alan, özellikle çocuklar ve ailelerin tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen Ters Ev ise, haftanın 7 günü 10.00 - 20.00 saatleri arasında ziyarete açık.

Hafta sonu parkı ziyaret eden ve Ters Ev'i yakından görmek isteyen Vanlılar, çocuklarıyla birlikte uzun kuyruklar oluşturdular.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz