İpekyolu'nda kırsal mahallelerde bahar temizliği…

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde kent merkezinde başlattığı kapsamlı bahar temizliği çalışmalarını kırsal mahallelere de taşıdı. “Tertemiz Köyler Projesi” adı verilen çalı
İPEKYOLU 14.04.2021 16:19:10 0

 İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, kırsal mahallelerde başlatılan bahar temizliği, mıntıka, yıkama, süpürme, hafriyat ve kül temizliğinden oluşuyor.
 Sarmaç, Kavuncu ve Karpuzlan mahallelerinde başlatılan bahar temizliğinin, her köyde 2 gün şeklinde devam edeceği öğrenildi.
 Amaçlarının temiz bir çevre ve insan sağlığının korunması olduğunu belirten İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Nurses, kent merkezi ve kırsal mahalle ayırımı yapmaksızın çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürdüğünü, temizlik çalışmalarının da aralıksız bir şekilde devam edeceğini ifade etti.
 CAMİ VE OKULLAR İHMAL EDİLMİYOR
 “Tertemiz Köyler Projesi” adı verilen bahar temizliği çalışmalarında okul ve camiler de unutulmuyor. Okullar temizlendikten sonra dezenfekte edilirken, camilerde ise halı yıkama, süpürme ve detaylı iç temizlik sonrası dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriliyor.
 İpekyolu Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada, “ Ekiplerimiz gece gündüz, kırsal ya da kent merkezi ayrımı yapmaksızın, temiz bir çevre çalışmalarına devam edecek. Belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışırken, vatandaşlarımızdan da ricamız, çevrelerini kirletmesinler, çöplerini çöp kutu