İpekyolu Belediyesi'nin yol çalışmaları başladı

İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü karların erimesiyle birlikte mahalle statüsüne kavuşan köyler de su birikintilerin bozduğu yollarda, kanalizasyon boruları döşeyerek yeni yol yapım ve stabilize çalışmalarına başladı.
VAN 12.03.2015 21:59:57 0
          İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü baharın gelmesiyle beraber yol yapım ve stabilize çalışmalarına mahalle statüsüne kavuşan köylerde başladı. 

             Kavuncu (Çorevan) mahallesinde  çalışmalara start verilirken, İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır, mahallede yol yapım çalışmalarını yerinde incelemek için mahalleye bir ziyaret gerçekleştirdi.İlk olarak sokak aralarında  suyun yol üzerinde toplanmaması için borular döşenirken,bazı evlerin yolu olmaması nedeniyle, tarlaları yol olarak kullanmaları üzerine,  İpekyolu Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü ,o evler için  yeni yol yapım çalışmaları da başlattı. 

            İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdür vekili Yasin Birik yaptığı açıklamada,'' Haziran ayına kadar bütün yol yapım ve stabilize çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek, bu vesile ile yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını'' dile getirdi.

             Mahalle Halkı ise, yol yapım çalışmalarında memnun olduklarını belirtirken, Kavuncu (Çorevan) mahallesi sakinlerinden, İlhan Elaldı, mahalle il özel idarenin hizmet alanında iken daha önce hiçbir hizmetin gelmediğini ilk kez, İpekyolu Belediyesi kışın yollardaki karı temizlemek ve şimdi de  yol çalışmaları için geldiğini belirten Elaldı,"Mahallemizde  şebeke suyu  sorunu var, ancak  İpekyolu  Belediyesinin  bu sorunu çözeceğinden hiç şüphemiz yok" dedi. 
Bir başka mahalle sakini Ali Yıldırım ise, İpekyolu Belediyesinin yeni bir belediye olmasına rağmen beklemedikleri kadar iyi hizmet yaptığını belirterek, Eşbaşkanlar başta olmak üzere bütün belediye çalışanlarına teşekkür etiklerini belirttiler.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi