Hayvancılık işletmelerine yüzde 50 hibe desteği…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik olarak yüzde 50 hibe desteği verilecek.
TARIM VE HAYVANCILIK 3.07.2021 12:44:19 0

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen bütün hayvan üreticilerinin 1 - 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında müracaat edebilecek.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ no:2021/21) kapsamında  "Ahır ve ağıl inşaatları için %50 hibe desteği "başvurular başlamış olup, Başvurular 01-30 Temmuz tarihleri arasında alınacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığımızca Hibe Programı kapsamında yeni ahır/ ağıl inşaatları ile yem hazırlama makinesi, seyyar süt sağım makinesi, süt sağım tankı, hayvan kaşınma ünitesi ve otomatik suluk ekipmanları alımlarına % 50 hibe desteği verilecektir. Tebliğ gereğince hibe desteklemesinden yararlanacak gerçek ve tüzel yatırımcıların; Bakanlık Hayvancılık Bilgi Sitemine en az 1 yıl önceden kayıtlı Aktif işletmesi olması gerekmektedir. Başvurular İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi ise 30 Temmuz 2021'dir” ifadelerine yer verildi.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz