Gürpınar’da asfalt atağı…

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından ilçede başlatılan asfalt çalışmaları devam ediyor.

GÜRPINAR 10.08.2022 17:21:00 0
Tarih: 10.08.2022 17:23

Mahalle içi ulaşım konforunu arttırmak amacıyla birçok mahallede asfalt çalışması yürüten ekipler, uygulama öncesi virajlarda genişletme çalışması yaptı.

Daha sonra yola dolgu malzemesi sererek silindir ile sıkıştıran ekipler BSK sıcak asfalt kaplamasını gerçekleştirdi.

Çavuştepe Mahallesindeki çalışmaları inceleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, kendi imkanları dahilinde 7,5 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tanış, “Yol medeniyettir anlayışıyla cadde ve sokaklarımızı gerek kilitli parke taşı gerekse de sıcak asfalt kaplama ile modern hale getiriyoruz. Kırsal mahallelerdeki ulaşım ve yol sorununu 3 yılda yaptığımız önemli çalışmalar ile büyük ölçüde giderdik. İnsanımıza en güzel çalışmaları sunmak amacıyla durmadan hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri de yollarda daha önce toz ve çamur nedeniyle zorluk yaşadıklarını belirterek asfalt çalışmalarıyla bu sorunun ortadan kalktığını ve yollarının daha güzel olduğunu ifade ettiler.

Başkan Tanış’a inceleme sırasında Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Karabulut, Aydın Koyuncu, Memet Yıldız ve Musa Kulaz ile ilgili birim müdürlüleri eşlik etti