Gürpınar bu yıl doğalgaza kavuşuyor

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 2022 yılında ilçede hayata geçirilecek doğalgaz enerjisiyle ilgili toplantı düzenledi.
GÜRPINAR 11.01.2022 15:03:46 0

  İlçeye doğalgaz enerjisinin entegre edilmesi için yoğun bir çalışma sergileyen Başkan Tanış, AKSA Doğalgaz yetkilileriyle yaptığı toplantının ardından altyapı çalışmalarının yakında başlayacağını belirtti.

    Doğalgazın Gürpınar için önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Başkan Tanış, "Geçen yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla yaptığımız toplantı neticesinde ilçemizin yıllardır hasretini çektiği doğalgaz enerjisini ilçemize getirmenin müjdesini vermiştik. Teknik altyapı çalışmaları için dağıtım şirketi AKSA Doğalgaz yetkilileri ile toplantımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki yol haritasının belirginleşmesi ve ilçemize en kısa sürede doğalgaz akışını verebilmek adına istişarede bulunduk. Doğalgazla birlikte konut projemiz de hayat bulacak. Bu sayede Gürpınar’da çalışanlar, Gürpınar’da kalarak yerel ekonomi ve kalkınmaya katkı sağlamasını gerçekleştireceğiz. Birkaç yıl önce hayal olarak görülen bu çalışmaları şimdi tek tek ortaya koymanın heyecanı içerisindeyiz.” dedi.


    Toplantıya AKSA Van Doğalgaz İşletme Müdürü Müsayip Akyüz ve Belediye teknik personelleri de katıldı