Futbol turnuvası sona erdi

Van'ın Edremit Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Mahalleler Arası Futbol Turnuvası", Yüksek Gerilim Takımının şampiyonluğuyla sona erdi.
EDREMİT 4.12.2021 13:53:07 0

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'ın, mahalle kültürünün yaşatılması ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıl startını verdiği ‘Geleneksel Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın ikincisi tamamlandı. 32 takımın başvuruda bulunduğu ve 75 karşılaşmanın yapıldığı turnuva, renkli görüntülerle sona erdi. Eleme usulü ile yapılan karşılaşmalar sonunda finale kalan Hürriyet Koleji ile Yüksek Gerilim Takımı karşılaşması ise kıyasıya mücadeleye sahne olurken, final maçını Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, Van Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ramazan Kıvanç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar takip etti.

ŞAMPİYON, YÜKSEK GERİLİM TAKIMI OLDU
Turnuvanın final karşılaşması Hürriyet Koleji ile Yüksek Gerilim Takımı arasında oynandı. Sağdinçler Halı Sahada, Başkan İsmail Say’ın vuruşu ile başlayan maç, kıyasıya mücadeleye sahne olurken, rakibine karşı üstün bir futbol sergileyen Yüksek Gerilim Takımı, karşılaşmayı 7-2'lik skorla kazandı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği karşılaşma, zaman zaman tezahüratlara sahne olurken, hakemin bitiş düdüğü ardından Yüksek Gerilim Takımı, şampiyonluğunu ilan etti.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Maçın sona ermesinin ardından ödül törenine geçildi. İki takımın futbolcularını da tek tek tebrik eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, katılımdan ve sergilenen futboldan dolayı teşekkürlerini dile getirdi. Başkan Say, daha sonra turnuva üçüncüsü olan Sporkit oyuncularına ayakkabı, ikinci olan Hürriyet Koleji oyuncularına eşofman takımı ve turnuvanın şampiyonu olan Yüksek Gerilim oyuncularına ise birer çeyrek altın hediye etti. Turnuvanın gol kralına da çeşitli hediyeler ve takımlara plaket verilirken, Başkan Say, Sporkit’e üçüncülük, Hürriyet Koloji’ne ikincilik, Yüksek Gerilim'e ise birincilik kupasını vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”
Ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Say, turnuvaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 30 takımın başvuruda bulunduğu ve 75 karşılaşmanın yapıldığı turnuvanın ödül törenini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Say, geçtiğimiz yıl startını verdikleri bu turnuvanın artık geleneksel hale geldiğini belirtti. Başkan Say, “Biz Edremit’te muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle, mahalledeki arkadaşlarımızla birlikte özellikle sosyal belediyecilik anlamında tüm çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sporun geliştirilmesi ve mahalleler arası uyumun sosyal içeriğinin geliştirilmesi adına bu tür çalışmalarımız devam edecek. Spor kardeşliktir, spor centilmenliktir. Bu anlamda turnuvamıza katılan başta takımlarımız olmak üzere muhtarlarımıza, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürlüğüne, Van Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ve katılım gösterenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Futbol turnuvası sona erdi