“Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı“ projesi finali yapıldı

Van'da 2013-2014 eğitim öğretim yılı çalışmaları kapsamında 'Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımı' projesi finali yapıldı.
VAN 18.06.2014 23:23:18 0

Van Selahaddin-i Eyyubi BİST Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan programda açılış konuşmasını yapan proje koordinatörü Yüksel Çabaz, geçen sene 17 olan proje sayısının bu yıl 88 projeye çıktığını belirtti.

 

Farklı kategorilerde uygulaması yapılan ve dereceye giren projelerin tanıtımı yapılan programda konuşan Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “Eğitim emek isteyen ve emeklerinin meyvelerini elde edilmesi ile çalışmalar daha fazla motive etmektedir. Yapılan proje uygulamalarında da anlaşıldığı gibi eğitimin alanına her konu girmekte ve okullarımızda da toplumun her bireyini kapsayan çok güzel projeler üreterek uygulamaya geçirmiş. Birçok proje çalışmasının uygulama aşamalarında okullarda tanık olduk. Proje tabanlı çalışan öğretmen ve öğrencilerimizin çevrelerine pozitif enerji sağladıklarını, öğrencilerin başarılarında da artırıcı bir etken olduğunu görmekteyiz. Çalışmaları gerçekleştiren Ar-Ge Birimimize, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Gerçekleştirilen “Eğitimde İyi Örnekler” projesi programına Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Celal Gezici, Adem Çiftçi, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mücahit Tunç, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Program sonunda, dereceye giren okullara “Katılım Belgesi” ve pirinç levha takdim edildi.