Büyükşehir bir maçını daha seyircisiz oynayacak

Ligin 15. Haftasında Bergama Belediyespor ile Van'da oynanan karşılaşmada yaşanan olaylar nedeniyle 4 maç seyircisiz oynama cezası alan Van Büyükşehir Belediyespor'a bir seyircisiz oynama cezası daha verildi.
VAN 12.03.2015 21:58:09 0
                Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, geçtiğimiz hafta Van Büyükşehir Belediyespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor arasında oynanan karşılaşmada taraftarlardan kaynaklanan nedenlerle Kırmızı-Siyahlı takıma 3.500 TL para cezası ve 1 maç kendi sahasında seyircisiz oynama cezası verildi. 

            Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Van Büyükşehir Belediyespor'a verdiği cezalarda şu ifadelere yer verdi; VAN B.Ş. BLD. SPOR Kulübünün, 08.03.2015 tarihinde oynanan VAN B.Ş. BLD. SPOR - B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR Spor Toto 3. Lig 3. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada VAN B.Ş. BLD. SPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 1.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Bölge: Burhan Ergin