Bülent Arınç'a AK Parti'den sert tepkiler

'NE ÇABUK UNUTTUK GİYDİĞİ KEFENİ'
VAN 23.03.2015 11:08:17 0
 Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzleme Heyeti'ne ilişkin eleştirilerine verdiği yanıta AK Parti'nin önemli isimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzleme Heyeti'ne ilişkin eleştirilerine verdiği sert yanıta, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'dan tepki geldi.

Kuzu, "R.T.Erdoğan bu işin baş mimarıdır. Çözüm sürecinin baş aktörü 'bu benim siyasi hayatıma mal olsa bile vaz geçmeyeceğim bir projedir' diyen şahsiyet R.T. Erdoğan'dır. Çözüm Süreci için R.T.Erdoğan ben gerekirse 'Baldıran Zehirini İçerim' demişti. Bu laftan daha güzel bir laf edilemez." ifadelerini kullandı

İşte konuyla ilgili AK Parti içinden gelen mesajlar:

Burhan Kuzu: Efendim Çözüm Süreci'ni takip için bir heyet olsun mu olmasın mı? Bu işin özü değil tamamen teferruattır. İşin özü bugün Nevruz'da netleşti. Asıl olan ve kalıcı olan Türkiye İçin Başkanlık Sistemidir; gerisi gerçekten teferruattır. Ülkesini seven herkes bu sistemi savunur... Derim ki: Kim ki başkasını eleştiriyor, o eleştirdiği şeyi kendi de yapmamalı. Aksi halde niyeti sorgulanır. Sözüm meclisten içeri...

ERDOĞAN'A DESTEK ÇIKTILAR

İstanbul Milletvekili Metin Külünk: Hiç kimse şunu unutmasın ki; çözüm süreci Sayın RTE'nin başlattığı bir harekettir. Ve bu sürecin her adımını titizlikle takip etmektedir. D.B'mızın Devlet politikaları ile ilgili açıklamaları muhalefeti rahatsız etmesini anlıyoruz ama diğer rahatsızlık duyanları pek anlayamadık. Sayın Erdoğan'ı 'sadece Köşk'te otursun' diye düşünenler, Sayın Erdoğan'ın dönüştürücü Liderliğini anlamayanlardır. Sayın Erdoğan'ı anlamayanlara üzülmek gerek. #Türkiye'yi dönüştüren hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Asla da yanlız olmayacaktır.

İzmir Milletvekili Hamza Dağ: Proje:Çözüm süreci, Mimarı: Recep Tayyip Edoğan, İmar-inşa:Recep Tayyip Erdoğan, Kurdela: Recep Tayyip Erdoğan, Yıkım ekibi:CHP,MHP ,HDP,Paralel...

"ÇABUK UNUTTUK KEFENİ"

Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal: Siyasi abilerimize emekli olduklarında saygı ve sevgi duymak, kapılarını çalıp hal hatır sormak istiyoruz. Çok şeymi istiyoruz... Çözüm süreci, hükümet değil 'devlet politikasıdır'. R. Tayyip Erdoğan'da bu devletin başıdır. Ne konuşuyorlar anlamadım... Çözüm süreci, Türk milletinin R. Tayyip Erdoğan'a duyduğu güven sayesinde bu günlere gelmiştir. Bundan sonrada bu güvenle ilerleyecektir.

İstanbul Milletvekili Bülent Turan: Çözüm sürecinin mimarı -herkesçe malum- @RT_Erdogan'dır. Süreç bugüne gelmişse aldığı risk sayesinde. Ne çabuk unuttuk giydiği kefeni!