Başkan Solmaz güven tazeledi

Tüm Spor Adamları Derneği Van Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Sacit Solmaz güven tazeledi.
SPOR 22.03.2021 10:19:09 0

Tüm Spor Adamları Derneği’nin yeni yönetimi, İpekyolu Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen kongrede belli oldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından faaliyet raporu okunmasıyla başlayan kongre Divan Başkanlığına Köy Hizmetleri Spor ve İl Özel İdare Spor Kulübü Eski Yöneticisi Şükrü Üzal, Eski Futbolcu ve Voleybolcu Nevzat Minici ve Judu İl Temsilcisi Gürsel İzci seçildi. Kongreye Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, Eski Vanspor Kulüp Başkanı İş İnsanı Feridun Irak, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Öner Yiğit, ASKF Başkanı Ramazan Kıvanç, Van Masterler Dernek Başkanı Zeki Yılmaz, İl Hakem Kurulu Başkanı Erol Akyürek, TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Taner Coşkun, TÜFAD Başkan Yardımcısı Erdal Özşener, Saha Komiserleri Başkanı Ahmet Bayram, Köy Hizmetleri Spor ve İl Özel İdare Spor Kulübü Eski Yöneticisi Şükrü Üzal, Eski Futbolcu ve Voleybolcu Nevzat Minici, Gölkentli Taraftarlar Dernek Başkanı Nevzat Aslan, Bisiklet İl Temsilcisi, Jimnastik İl Temsilcisi, Güreş İl Temsilcisi dernek üyeleri ve çok sayıda futbol antrenörü ve basın mensupları katıldı.

“GENÇLERİMİZİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KURTARMALIYIZ”

Kongrede konuşan Tüm Spor Adamları Derneği Van Şubesi Başkanı Sacit Solmaz, “Geçici yönetimini teknik direktör Turgay Karatekin ve spor yazarı Rıdvan Can ile birlikte kurduğumuz Tüm Spor Adamları Derneği Van Şubesinin kongremizi yaptık. Derneğimizin amacı ilimizdeki tüm spor adamlarını tek çatı altında toplayarak sportif sorunlarımızı çözmektir. Van'daki gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp spora yönlendirmeliyiz. Sporun her alanında idareci, sporcu, antrenör, hakem, gözlemci, temsilci, spor yazarı, kısacası tüm spor adamlarını ilimizin sportif alanında başarılı olması için tüm dinamikleri dayanışma içinde sporla birleştirmek ve tek çatı altında toplanmalıyız. Sporun içinden gelmiş değerli spor adamlarının dayanışması, kaynaşması, yardımlaşması, Van'da spor adına güzel ortamların yaratılabilmesi, projeler geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi düşüncesiyle Tüm Spor Adamları Derneği olarak yola çıktık. Kongreye katılım sağlayan tüm spor adamlarına yönetimim adına teşekkür ediyorum" dedi. Tüm Spor Adamları Derneği Van Şubesi Yönetimi, Sacit Solmaz, Turgay Karatekin, M. Uğur Demiroğlu, Cengiz Aras, Abdulmuttalip Demir ve Rıdvan Can’dan oluştu.

Yönetim Yedek listesi ise, Taner Coşkun, Erdal Özşener, Ahmet Bayram, Nevzat Aslan, Ercan Dülger’den oluşurken, Denetim Kurulu ise Erol Akyürek, Zeki Yılmaz, Hüseyin Özcan’dan oluştu. Denetim Kurulu Yedek listesi, M. Müslüm Karaboğa, Emrah Eker, Uğur Saatçioğlu’ndan oluşurken, Onur Kurulu’nda ise Feridun Irak, Şakir Bayramoğlu, Şafak Önay, Şükrü Üzal ve Reşat Sarp yer aldı.