Başkale İlçesi'ne kent meydanı...

Başkale Belediyesi, tarafında çarşı merkezindeki eski belediye binasının bulunduğu 3 bin metrekarelik alanda yapılacak ve ilçenin vizyonu olacak “Kent Meydanı’ ve Panaromik Park projesi tamamlandı.
VAN 24.08.2017 19:39:45 0
 Başkale İlçe merkezinde bulunan eski belediye binasının bulunduğu alanda yapılacak olan Kent Meydanı ve Park Projesi için çalışmaların startı verildi.

   3 bin metrekare alan üzerine, içerisinde sosyal ve kültürel yaşam alanlarında yer alacağı proje için tüm hazırlıklarını tamamlayan belediye, alan üzerindeki hafriyat ve temel kazı çalışmalarının ardından hızını arttırdı.

 

    “Kent Meydanı ve Parkı en kısa zamanda Hizmete Sunacağız”

    Başkale Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulselam Öztürk, projesi tamamlanan ‘Kent Meydanı’nın biran önce hayata geçirilebilmesi için ihalesinin yapılacağını müjdeledi.

   Başkan Öztürk, sosyal donatıları, yeşil alanı ve meydanıyla vatandaşların rahat nefes alabilecekleri bir mekân olacağı Kent Meydanı Projesi'nin ilçenin cazibe merkezi haline dönüştürülmesine katkı sunacak olan önemli projelerinden biri olduğunu vurguladı.

    Toplumun her kesimine hitap edecek olan Kent Meydanı Projesi’nin biran önce hayata geçirilmesi için çalışmaların hızlandırıldığını belirten Başkale Belediye Başkanı Abdulselam Öztürk, “İçerisinde süs havuzları, Başkale’mizi simgeleyen peribacaları (Vanadokya), Pamukkale travertenlerini andıran Başkale travertenlerinin bulunacağı ve vatandaşlarımızın toplanıp hoşça vakit geçirebileceği, kültürel ve sosyal etkinliklerimiz yapacağımız yaklaşık 3000 metrekarelik meydan projemiz vatandaşlarımızın rahat nefes alabileceği Başkale’ye hayırlı uğurlu olsun" dedi.