banner279

Tanış: Hoşap Projesi'ni başlatıyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yaklaşık 400 yıllık Hoşap Kalesi'nin çevre düzenlemesi ve dükkan projesi ile ilgili Hoşap esnafını ve vatandaşları bilgilendirdi.

Tanış: Hoşap Projesi'ni başlatıyoruz

Sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleşen toplantıda, projenin detayları anlatıldı.

  Toplantıda tüm tarafların gönül rızasını alarak projeye başlamak istediklerini ifade eden Başkan Tanış, bunun Hoşap için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

  Toplantı sonra gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Tanış, şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ve nihayetinde fizibilite çalışmasını bitirdiğimiz Hoşap projesi için esnaf ve vatandaşlarımızla görüştük. Göreve ilk geldiğimiz günden bu yana Hoşap’ın çehresini değiştirerek, kalenin tarihi dokusuna uygun yeni binaları vatandaşlarımıza kazandırma gayretindeyiz. Bu proje ile inanıyorum ki Hoşap bambaşka bir yer olacak. Güçlü hükümetimizin desteği ve Hoşap halkının güveni ile biz bu projeyi başlatacağız. Yasaların verdiği imkan doğrultusunda biz çalışmamızı bir an önce başlatabiliriz. Ancak tüm tarafların özellikle de oradaki esnaf kardeşlerimizin rızasının olmasını istiyoruz. Bu bizim birinci tercihimizdir. Bu nedenle projemizi onlarada anlattık, mevcut durumu ve proje sonrası halini gösterdik. Görüşmelerimiz olumlu geçti. Allah'ın izniyle biz bu projeyi hayata geçirmek için engelleri bir bir aşacağız. Proje sona erdiğinde kazanan Hoşap halkı, Gürpınarımız ve Türkiyemiz olacaktır.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhami çiftçi
İlhami çiftçi - 1 ay Önce

Baskanim basarilarin devimini dilerim

Zeki Bozkurt
Zeki Bozkurt - 1 ay Önce

Allah yardım etsin inşAllah değerli başkanım halka hizmet hakka hizmet demektir fırsat varken kendi halkına hizmet edeceksiniz Malatya Özal örneği niye bir çok örnek gibi ben batıyı çok gezdim hoşapta niye olmasın kişi yaptığı eserle anılır başarılar başkanım.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241