banner279

Gürpınar’daki hasta 5 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Gürpınar'da hamile kadını yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen 5 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırmayı başardı.

Gürpınar’daki hasta 5 saatlik çalışma sonucu kurtarıldı

   Gürpınar İlçe merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta yer alan Öveçli Mahallesi Yelekli Mezrasında oturan 38 yaşındaki Canan Dural'ın sancıları başlayınca yakınlar sağlık ve karla mücadele ekiplerine haber verdi. 

   Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen zorlu bir çalışma sonucunda 5 saatin sonunda mezra ya ulaştı. Burada sağlıkçılar tarafından ilk müdahalesi yapılan hamile kadın Gürpınar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanın doğumuna kısa bir sür kaldığı öğrenildi. 

   Ayrıca karla mücadele ekipleri Tuşba ilçesi Ermişler Mahallesi ile Erciş ilçesi Gedikdibi mahalle yollarını da açarak buradaki hastalara sağlık ekiplerini ulaştırdı. 

   Öte yandan kentte yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların ulaşıma açılması için çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140