banner279

GÜRPINAR’DA KUR’AN KURSLARI SONA ERDİ

Gürpınar’da yaz dönemi başında başlatılan ve yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin Kuran-ı Kerim öğrenme fırsatı bulduğu kurslar, düzenlenen programla sona erdi.

GÜRPINAR’DA KUR’AN KURSLARI SONA ERDİ

İlçe Müftülüğü tarafından Yeni Merkez Cami’de düzenlenen ve yaz boyunca Kuran-ı Kerim eğitimi alan öğrenciler ile din görevlilerin katıldığı programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, çocukların İslam dininin değerleriyle büyümesinin önemli olduğunu vurguladı.

Kuran-Kerim’in ezbere değil, kalpten hissederek öğretilmesi gerektiğini anlatan Doğramacı, “Kuran-ı Kerim’i kalbimize nakış nakış işlemeliyiz. Bu konuna çocuklarımıza usulleri öğretmek lazım. Çocuklarımızın İslam’ın değer ve ahlakıyla büyümesi çok önemlidir. Bir diğer konu ise herkes çocuğuna sahip çıkmalı. Birbirimize saygı ve hürmeti göstermeliyiz. Bu kapsamda yaz boyunca camilerimizi süsleyen öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi

İlçe Müftüsü Alaaddin Hançer’de çocuklara her zaman İslam’ın önemini anlatmak gerektiğini belirterek, yaz boyunca eğitim veren din görevlilerini tebrik etti.
Yoğun ilgi gören programda öğrenciler, Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve sureler okudu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140