banner279

Gürpınar'da okullar eğitime hazır hale getiriliyor

Van'ın Gürpınar Belediyesi, 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitim dönemi öncesinde ilçe genelinde bulunan tüm okullarda koronavirüs’e karşı dezenfekte işlemi başlattı.

Gürpınar'da okullar eğitime hazır hale getiriliyor

 Ekipler, 30 okulda boyama, Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle de 13 okulda onarım çalışması yaptı.

  Bakım, onarım ve dezenfekte çalışmaları sayesinde okullar, öğrencilerin hijyenik bir ortamda ders başı yapabilmesi için hazır hale getirilecek.

   Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren toplum sağlığını korumak için gerekli bütün önlemleri alan Gürpınar Belediyesi, eğitim için imkanlarını seferber etmeye devam ediyor.

  Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ders başı yapacak 47 okul ile bunlara bağlı pansiyonlarda dezenfekte çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

  Pandemi sürecinde virüsün yayılımının önlenmesi ve toplum sağlığının korunması için yoğun bir hijyen çalışması yürüttüklerini anlatan Başkan Tanış, “Öğrencilerin daha sağlıklı, güvenli ve hijyenik bir ortamda ders başı yapabilmeleri için 30 okulumuzda boya çalışması yürüttük. Ayrıca Büyükşehir Belediyesinin iş birliğinde 13 okulumuzun eksiklerini onardık. 21 Eylül’de başlanılması planlanan yüz yüze eğitim öncesi gerekli bütün önlemleri alarak dezenfekte çalışmalarımıza başladık. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bu anlamda da tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241