banner279

Gürpınar Belediyesi'nden “Bir Kitapta Sen Paylaş” kampanyası

Van’ın Gürpınar Belediyesi ilçedeki okulların kitap eksikliğinin giderilmesi için kitap toplama kampanyası başlattı.

Gürpınar Belediyesi'nden “Bir Kitapta Sen Paylaş” kampanyası

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde “Bir Kitapta Sen Paylaş” sloganıyla başlatılan kampanya ile İlçenin dört bir yanındaki kütüphanelerin kitap ihtiyacı karşılanacak.

Okullardaki öğrencileri daha fazla kitapla buluşturmak amacıyla düzenlenen kampanyaya duyarlı vatandaşların desteği bekleniyor.

Özellikle kırsal mahallelerde yaşayan çocukları kitaplarla buluşturmayı amaç edindiklerini kaydeden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Kitaplar, okuyanın dünyasını genişletip, farklı ufuklara açılmasını sağlıyor. Bu anlamıyla da gençlerimizin ve çocuklarımızın kitaplarla buluşmasını çok önemsiyoruz. İlçemizde, okullarımızda çocuklarımızın kitap okuma arzusu içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu anlamda da ilçemizdeki okullara imkânlarımız doğrultusunda kitap, kırtasiye ve çeşitli alanlardaki destekleri sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz. Bu bilinçle de duyarlı vatandaşlarımızın desteğini alarak tüm okullarımızın kitap ihtiyacını karşılamak için güzel bir kampanya başlattık. Umarım kampanyamız sonunda çocuklarımızı çok güzel kitaplarla buluşturacağız.” dedi.

Kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar, Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne elden teslim edebilir.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin ise 0 (432) 551-2040 numaralı telefonu arayabilir.Van

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140