banner259

Başkan Tanış, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçe merkezinde yer alan okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Başkan Tanış, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi

Ziyaret kapsamında Başkan Tanış, ilk olarak Cumhuriyet ilköğretim Okulunu ziyaret ederek okulla ilgili idarecilerden bilgi aldı. Ziyaret ettiği her sınıfta öğrencilere kitap armağan eden Başkan Tanış daha sonra Anadolu İmam Hatip ile Şehit Burhan Öner Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti.

   Şehit Burhan Öner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yemekhanesinde yemek kazanlarının başına geçerek öğrencilere yemek dağıtan Başkan Tanış, daha sonra öğrencilerle birlikte yemek yedi.

   Yemek dağıtımının ardından öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Tanış, gelen talepleri yerinde dinleyerek gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.

   Burada açıklamalarda bulunan Başkan Tanış, belediye olarak eğitime ayrı bir parantez açtıklarını ve bu doğrultuda birçok okulda çalışma yaptıklarını belirtti.

   Okulların fiziki yapısında bulunan eksiklikleri gidermek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini kaydeden Başkan Tanış, “Eğitim konusu bizim için çok önemli. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin en iyi şartlarda eğitim-öğretimlerini gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bunun içinde rahat ve güvenilir eğitim ortamı oluşturmak istiyoruz. İmkânlarımız dâhilinde eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek temel hedefimiz ve bunun içinde tüm imkânları seferber ettik. Gelen talepler doğrultusunda da okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayıp bakım onarım, tadilat ve boyama işlemlerini yaparak eğitim yılına hazırlıyoruz.” Diye konuştu.

   Başkan Tanış, eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçede bulunan tüm öğretmenlere gönderdiği mektuba sosyal medya üzerinden teşekkür ederek cevap veren Anadolu imam Hatip Lisesi Öğretmeni Merve Küçüktokuş’u sınıfında ziyaret ederek hediyeler takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141