banner279

Arvas: Peygamberlere hakaret kabul edilemez

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Turkcell’e ait bir dergide yer alan ve İslami değerleri aşağılayan karikatüre tepki göstererek, “Manevi değerlerle mizah olmaz. Peygamberleri aşağılamak da kimsenin haddi değildir” ifadelerini kullandı.

Arvas: Peygamberlere hakaret kabul edilemez

  Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, aylık mizah dergisi Komikaze'de yayınlanan Erdil Yaşaroğlu imzalı karikatürde Nuh Aleyhisselam ve İslami değerlerin aşağılandığını belirterek, duruma tepki gösterdi.

    Arvas, “Peygamberler tüm insanlığının ortak değeridir. Peygamberleri mizah konusu yapmak onları aşağılamak kimsenin haddi değildir. Bunun basın özgürlüğü ile bir ilgisi yoktur. İnançlarımıza manevi değerlerimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor, karikatürü yapanı, yayınlayanları Müslüman halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

    Söz konusu karikatürlerin Turkcell operatörünün “Dergilik” uygulamasında da yer almasını eleştiren Arvas “Biz Müslümanlar peygamberleri ayırt etmeyiz. Hepsi bizim peygamberimiz, Allah’ın elçileridir ve hiç birine hakaret edilmesine, aşağılanmasına izin vermeyiz. Kimse bir başkasının kutsalına, inançlarına hakaret edip basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne sığınamaz.” İfadelerine yer verdi.

    Peygamberlere ve dini değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman’ın sessiz kalmayacağını belirten Arvas “Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin kutsallarına hakaret ve küfretmeyiz. Ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına, kutsalına hakaret edilmesine de izin vermeyiz. Sağduyu ve aklı selimle güzel dinimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle tepkimizi ortaya koymasını da biliriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
seracettin karaca
seracettin karaca - 2 hafta Önce

yüreğinize sağlık hocam bu saygısız din ve mukaddesat düşmanlarına gereken cevabı vermişsiniz tebrik ediyorum sizi onlarıda lanetliyorum alçakları

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241