banner279

Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi olağan genel kurulu yapıldı

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge’nin katılımıyla Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı.

Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi olağan genel kurulu yapıldı

Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge’nin katılımıyla Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı. 
VAN ESOB Başkanı İsa Berge, Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin Van’a yakışacağını söyledi. 
Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi, olağan genel kurulu yapıldı. Kooperatif Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Akalın’ın divan başkanlığında ve Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO)’da yapılan genel kurula Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge, Kooperatif Başkanı Fahri Solmaz, Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün ve esnaf katıldı. 
“MARİFET İLTİFATA TABİİDİR”
Projesi tamamlanan sanayi sitesi ile ilgili konuşan VAN ESOB Başkanı İsa Berge, Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin Van’a yakışacağını söyledi. Proje sürecinde zorlu badirelerin atlatıldığını anlatan Berge, “Marifet iltifata tabiidir. Başkanlarımız projenin hayata geçmesi için büyük emekler verdiler. Günlerce Ankara’da kalıp projenin takibini yaptılar ve işi son aşamaya getirdiler. Şehrimize katma değer sağlayacak olan sanayi sitesinin, Van’ımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.   
“İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK”
Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün, Türkiye genelinde sanayi sitelerine tahsis edilmiş en fazla alanın Van için ayrıldığını söyledi. Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin önemli bir istihdam kaynağı olacağını vurgulayan Gün, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. 
“ORTAKLARIMIZ BİZE YARDIMCI OLMALI”
İşyeri sahibi olacak ortaklarından destek isteyen Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fahri Solmaz, “Büyük zorlukları atlatarak bugünlere geldik. Projemizi tamamladık, üye güncellemelerimizi yaptık, şimdi de arsaların tarafımıza satışının gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Tapu çalışmalarına başladık ve dosyamızı ilgili kurumlara teslim ettikten sonra satış gerçekleşecek. Üyelerimizden maddi anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini bekliyoruz. Projemiz ihaleye çıkarılacak ve sanayi ve teknoloji bakanlığımız tarafından yapılacak.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241