banner279

Süer: Çiftçilere 3 bin ton arpa sevkiyatı yapılacak

Van Ticaret Borsası Başkanı Nayif Süer, bölge üreticilerine önümüzdeki haftadan itibaren 3 bin ton arpa sevkiyatı yapılacağı müjdesini verdi.

Süer: Çiftçilere 3 bin ton arpa sevkiyatı yapılacak

  Mevsim şartlarının zor olduğu TRB2 bölgesinde arpa tedariğinin önemine dikkat çeken Nayif Süer, “Üreticilerimiz ve üyelerimizin bu sıkıntısını giderebilmek için bir süredir yetkililerle temas halindeydik. Milletvekilimiz Abdulahat Arvas konunun yakın takipçisi oldu. Bu yıl ki mevcut 4 bin tona ilaveten 3 bin ton daha arpa sevkiyatı yapılacağını, ihtiyaç olursa ek sevkiyatlar da yapılacağını taahhüt etti” dedi.
   Bölgenin iklim şartlarının tarım ve hayvancılığı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Başkan Süer, “Bu talebimize kısa sürede dönerek çözüm bulan Milletvekilimiz Abdulahat Arvas'a şahsım ve çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi akbalık
Fevzi akbalık - 1 yıl Önce

10 hektar tarlam hazir 5. Ayda arpa ekecem bu imkanlar olsa seviniriz baş vurumuzu yaparız adaletli bi şekilde çifçilerimize gerçekten bu işi yapabilece şekilde dağıtılmasıni istiyoruz sn vekilim abdulahat beye butun çifçilerimizin adına tşk lerimidi iletiyoruz sayglarımla

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241