banner307

‘KDV indirimleri piyasayı canlandırır’

Mobilyada yapılan KDV indirimine ilişkin açıklamada bulunan Süerler Mobilya Müdürü Ahmet Aydoğmuş, “Bizim sektörde hareketlilik var. KDV indirimi ile bu talep daha da artacak. Aynı uygulama farklı sektörlerde de olmalı. Piyasanın hareketlenmesine katkı sunar. Sadece mobilyada değil, bütün tüketim mallarında benzer uygulamaların yapılması lazım. Kararı yerinde buluyoruz” dedi.

‘KDV indirimleri piyasayı canlandırır’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önceki gün yaptığı açıklamada, mobilyadaki KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldüğünü söyledi. Bu açıklama, mobilya sektörünü umutlandırdı.

ÖNEMLİ BİR KARAR

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Süerler Mobilya Müdürü Ahmet Aydoğmuş, “Getirisi olan bir karar. Piyasada daralma var. KDV'de bu indirimin olması piyasaya da hareketlilik getirir. Hem tüketici hem esnaf açısından önemli bir karar olarak görüyorum.” dedi.

"İNDİRİM TÜM ÜRÜNLERDE OLSUN"

KDV indiriminin tüm ürünlerde olması gerektiğini belirten Aydoğmuş, “İnsanların alım gücü düşmüş, ne kadar indirim olursa o kadar tüketim olur. Bizim sektörde şu an bir hareketlilik var. KDV indirimi ile bu talep daha da artacak. Aynı uygulama farklı sektörlerde de olmalı. Piyasanın hareketlenmesine katkı sunar böyle uygulamalar. Sadece mobilyada değil, bütün tüketim mallarında benzer uygulamaların yapılması lazım. Zor durumda olan onlarca firmanın yeniden işler hale gelmesine neden olur bu tür kararlar.” diye konuştu. 

“FIRSATI DEĞERLENDİRSİNLER”

Mobilya almak isteyenlerin bu fırsatı değerlendirebileceklerini söyleyen Aydoğmuş, şunları kaydetti:

“Yüzde 10’luk bir KDV indirimi azımsanmayacak kadar önemli bir gelişme. Evlenecek çiftler için, ev kuracaklar için bu iyi bir fırsattır, biz ayrıca katkı da sunuyoruz, bu fırsatı değerlendirsinler derim. Mesela şimdiye kadar 30 Bin TL’ye olan bir ürün yeni uygulama ile 3 bin TL’lik bir indirimle alınabilecek. Ürünlerini alanlar için biz depolarımızda bekletebiliriz, depolarımız müsait. Teslimatını istediklerinde yapabiliyoruz. Çiftlerimiz bu konuda rahat olsunlar.”
Özel Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner312

banner140

banner306