banner279

Van’da EBA’ya erişim sağlayamayanlar için destek noktası…

Uzaktan eğitim süreci çerçevesinde Van’da EBA'ya erişim sağlayamayan öğrenciler için kurulan EBA Destek Noktası hizmete girdi.

Van’da EBA’ya erişim sağlayamayanlar için destek noktası…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA’ya erişim sağlayamayan ve derslerini takip edemeyen öğrenciler için tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da EBA Destek Noktaları oluşturuldu.

    İpekyolu Bostaniçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan EBA Destek Noktası’nı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, burada telekonferans sistemiyle İl Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 81 ilde aynı anda hizmete giren EBA Destek Noktası tanıtım programına katıldı.

    81 ile aynı anca canlı yayınla bağlanan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “81 ilimizde şu anda bin 420 adet ‘EBA Destek Noktası’ kurmuş durumdayız” dedi.

    Van ilinde 101 okulda 140 EBA Destek Noktası oluşturduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, söz konusu okullarda 2 Bin 536 etkileşimli tahtanın mevcut olduğunu söyledi.

    Bin 650 bilgisayarla canlı ders uygulamalarının hayata geçirildiğini belirten Tevke, İpekyolu Bostaniçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde dört ayrı noktada EBA Destek Noktası oluşturulduğunu söyledi.

    Öğrenciler kendilerine en yakın EBA Destek Noktası'na “https://uzaktanegitim.meb.gov.tr” adresinden ulaşabileceğini belirten Tevke, “EBA'ya erişim sağlayamayan öğrencilerimiz bu noktalarda dersleri takip edebilecekler. Bu noktalarımız belli sayıda öğrenci ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir biçimde hizmet veriyor. Bu anlamda birçok kurumla iş birliği içerisindeyiz. Amacımız çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması. Derslerini dinleyebilmeleri sağlamaktır. Yüz yüze eğitime geçinceye kadar çocuklarımız için tüm imkanları sunmaya gayret gösteriyoruz. Umarım güzel bir süreç geçirerek, yüz yüze eğitime başlayacağız. Okullarımızda gereken tüm tedbirlerimizi alıyoruz” dedi.

    EBA Destek Noktası tanıtım programının ardından beraberinde İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Şipal, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri M. Nesih Tunçay, Muhammet Karaya, İpekoyu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Aydın Acarsoy ve Sadettin Kelen ile birlikte okuldaki atölyeleri dolaşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Okul Müdürü İbrahim Seçkin’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

   İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140