banner279

Van'da 2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı

2020-2021 eğitim öğretim yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da uzaktan eğitim modeli ile başladı. Milyonlarca öğrenci yüz yüze eğitimin planlandığı 21 Eylül'e kadar dersleri TRT EBA TV üzerinden uzaktan

Van'da 2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı

Van’da, uzaktan eğitim modelinin başlaması dolayısıyla Tuşba Koç İlk-Ortaokulu’nda tören düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Bakır Bedevioğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü M.Nesih Tunçay ve öğretmenlerin katıldığı uzaktan eğitim töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan yürütülecek yeni eğitim öğretim döneminde dersbaşı, sabah 09.00'da başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, uzaktan eğitim modeli açılış töreni sonrası öğretmenlerle bir araya gelerek, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin aynı anda tüm okullarda çaldığını söyledi.

21 Eylül itibariyle uzaktan eğitim sonrası okulların inşallah yeniden öğrencilerle şenleneceğini belirten Tevke, okullardaki hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Öğretmenlerle buluşmasında uzaktan eğitim modeline değinen Tevke, “Sizler bu uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinize birçok farklı yollarla ulaşarak geçen dönemin telafisini eksiksiz tamamlayacağınızdan şüphem yoktur. Öğretmenlik mesleğinin fedakarlık olduğunu bir kez daha halkımıza göstereceğinizden eminim. Sizler ve öğrenciler için okullarımızın tüm hazırlıklarını tamamladık. İnşallah yeniden özlem duyduğumuz günlere kavuşuruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140