banner259

Okullar ne zaman açılacak? LGS ertelendi mi? Bakanlar açıkladı

Okulların açılması ertelendi mi? Okullar tatil mi? YKS - LGS son dakika ertelendi mi? Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla toplandı. Toplantı sonrası Bakan Koca ve Bakan Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

Okullar ne zaman açılacak? LGS ertelendi mi? Bakanlar açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, okullarda verilen aranın uzatılacağını açıkladı. Bakan Selçuk ise tarih vererek, "30 Nisan'a kadar uzaktan eğitim devam edecek." dedi.

Liselere ve Üniversitelere giriş sınavı ile ilgili konuşan Bakan Selçuk, "LGS MEB ile ilgili, YKS ÖSYM ile ilgili. MEB'in ilgisi hangi konulardan sınav yapılacak konusu ile ilgili. Bu konuda da bizim paketimiz hazır. LGS ile ilgili öğrencilerimizin neye ihtiyaçları olduğuna bakıyoruz. Yüz yüze işlenen konular neyse onlardan soru soracağımızı söyleyerek, ki sınav tarihimiz belli olursa -bizim ertelemek gibi bir niyetimiz yok- sınava giren 12. ve 8. sınıf öğrencilerine bir şey söylemek isterim. Sınav senesinde olmayan öğrenciler MEB'in konularını izliyor. Sınav senesinde olan öğrencilerimiz sınavın içinde çıkması muhtemel konularla ilgili içeriklerle karşılaşacaklar. Bu nedenle EBA'yı takibi ihmal etmesinler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141