banner279

Öğretmenlere jest

Van’ın Edremit Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri atlarla buluşturdu. Öğretmenler ile kez at binmenin keyfini yaşadı.

Öğretmenlere jest

Edremit’te 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenler, Edremit Olimpik Binicilik Merkezi’nde at bindi. İlk olarak burada antrenör Saim Kuzpınarı ve Özge Benli tarafından öğretmenlere atlarla ilgili bilgiler verildi. Biniş esnasında neler yapmaları gerektiği konusunda açıklamalarda bulunan Kuzpınarı daha sonra tesis ile ilgili bilgiler aktardı. Akabinde açık ve kapalı manejda binişler gerçekleştirildi. Sırayla atlara binen öğretmenlerin heyecanı yüzlerine yansırken, kimi öğretmenler ise heyecandan binmekte zorluklar yaşadı. Kimi öğretmenler, at üzerinde bulunan meslektaşlarına takılmayı ihmal etmezken, kimi öğretmenler ise o anı çekerek, ölümsüzleştirmeye çalıştı.
At binme deneyimleri sonrası açıklamalarda bulunan Türk Telekom Fen Lisesi Müdürü Ömer Akbaba, Edremit Belediyesi’nin öğretmenler günü olması dolayısıyla kendilerine güzel bir jest yaptığını belirtti. Bu güzel hizmetten faydalanmak istediklerini ve bu yüzden çiftliğe geldiklerini anlatan Akbaba, “Yıllardır, ata nasıl binilir, at ile nasıl iletişim kurulur, ata binenler nasıl biner diye merak ediyorduk. Bugün farklı bir etkinlikle bunu gerçekleştireceğiz. Bundan dolayı Edremit Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
Edremit Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Aykut Aksın de kendilerine böylesi bir imkanı tanıdıkları için Edremit Belediyesi’ne teşekkür etti. Mutlu olduklarını ifade eden Aksın, “İlk defa at ile buluşma şansızımız oldu, bu anlamda çok mutluyuz ve çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Etkinlik sonunda Edremit Belediyesi tarafından öğretmenler için hazırlanan hediyelerin verilmesi ile etkinlik sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241