banner279

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! İlkokul, ortaokul ve liseler için tarihler belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki uzaktan eğitime ilişkin son dakika açıklaması yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! İlkokul, ortaokul ve liseler için tarihler belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim süreciyle ilgili alınan yeni kararları resmen duyurdu.

MEB'den yapılan açıklamalar şu şekilde:

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir

2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır

Tablet dağıtımı

Ülkemizde kreş ve anaokullarının açılıp açılmayacağıyla ilgili son bilgiler aileler tarafından merak ediliyordu. Kabine Toplantısı sonrasında önce Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılmasıyla ilgili bir tweet paylaştı daha sonra da İçişleri Bakanlığı yeni genelgesinde ise anaokullarının artık yüz yüze eğitim yapılabileceği, diğer sınıfların ise uzaktan eğitime devam edeceği açıklandı. Tam gün hizmet veren resmi ve özel tüm anaokulları açık vaziyette hizmet verecek. Bakan Selçuk'tana açıklama gelmişti.

"Uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar dağıtım stratejimizde öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize resmî veriler üzerinden ulaşmaya devam ediyoruz. Bir yandan destek kampanyaları hızla sürerken Bakanlık olarak yaptığımız 500 bin tablet dağıtımımızın ikinci fazındayız."

Tablet gönderilen iller

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım süreci devam ediyor. Bu kapsamda, tablet bilgisayarlar, kontrollerin ardından hızla sevkiyat aşamasına alınıyor ve illere ulaştırılıyor. Bu çerçevede, 15 Aralık'ta dağıtım için 15 ile doğru yola çıkan 50 bin 500 tablet bugün öğrencilere dağıtılmak üzere il müdürlükleri tarafından teslim alındı.

Bu gönderimde Adıyaman'a 2 bin 300, Batman'a 2 bin 600, Diyarbakır'a 3 bin, Gaziantep"e 3 bin, Hakkari'ye 850, İstanbul'a 5 bin, Kayseri'ye 2 bin, Kilis'e 500, Kocaeli'ye 8 bin, Mardin'e 3 bin, Ankara'ya bin 350, Siirt'e 1000, Şanlıurfa'ya 10 bin 700, Şırnak'a 2 bin 600 ve Van'a 4 bin 600 tablet bilgisayar ulaştırıldı.

Anaokullarında eğitim

Yeni bir karar alınıncaya kadar faaliyetlerine ara verilen ana sınıfları ile ilgili uygulamanın devamı sağlanacak.Tam gün hizmet veren resmi ve özel tüm anaokulları ise yüz yüze eğitim başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241